Migrace šablony z D7 na D8 nebo D9

Drupal user
Fórum

Ahoj, řešil jste někdo migraci šablony Drupal 7 na Drupal 8 ci 9? Mám takovou ideu že bych primárně zachoval původní CSS styly a zbytek twig souboru a preprocess funkci prepsal tak, aby mely totozny vystup jako v D7. Twig je velmi konfigurovatelny, myslim ze lze dosahnout temer stejneho html vystupu jako v D7 docela dobre.  Naopak kdybych musel psát úplně nově CSS styly, bylo by to celé pracnější.  

Vožení SCORM nebo HTML5 se scriptem

Drupal user
Fórum

Ahoj,

mám program na tvorbu výuky, jehož výstup je SCORM, je možné i HTML5 (přes které se spouští script panelu v javě ad.)
Tak jen dotaz, zda jste někdo náhodou SCORM neřešil.
Na Drupalu ani Google jsem toho moc nenašel, když tak zastaralé a pak novější Opigno LMS.
To jsem nainstaloval, trochu probádal, zajímavé na výuku/kursy, ale ne pro můj účel.

Oznam o inštalácii

Drupal user
Fórum

Používam verziu drupalu 9.0.6 (nainštalovaný na localhoste), prehliadač Vivaldi na Linux Mint.

V Drupale mi všetko fungovalo až do teraz (vrátane doinštalovaných modulov). Ak kliknem na akýkolvek odkaz v administrácii alebo na spustenie cronu či vymazanie vyrovnávacej pamete alebo sa chcem len odhlásiť, vždy mi zobrazí obrazok s oznamom: Drupal je již nainstalovaný (čierny text na bielom podklade s modrým podkladom zobrazenej stránky).

Migrácia drupalu na iný hosting

Drupal user
Fórum

Zdravím, 

narazil som na problém presune drupalu na iný webhosting.

V minulosti som obvykle som postupoval tak, že som na nový web nainštaloval čerstvú inštaláciu Drupalu a zo starého som preniesol zložky "modules, profiles, themes". Rovnako tak súbor files. Zo starého webu som exportoval databázu a importoval na nový. Obvykle všetko fungovalo ako malo. Momentálne je však problém s importom databázy, ktorá hlási chybu z dôvodu duplicitných vkladov. 

 

Redirects to external URLs are not allowed by default

Drupal user
Fórum

Dobrý den,

když vyplním přihlašovací formulář  a kliknu na přihlásit, napíše mi Drupal tuto chybu: Redirects to external URLs are not allowed by default

$settings['trusted_host_patterns'] jsem nastavil a píše to pořád znovu... Nevíte někdo, co s tím, prosím? 

Děkuji.

 

Custom kontaktní formulář

GibonArt
Fórum

Ahoj, hledám na netu řešení pro vytvoření custom chování pro kontaktní formulář. Chtěl bych abych u každého obsahu daného typu obsahu bylo tlačítko typu: "Mám zájem" a po kliknutí na něj by se odkázalo jakoby na kontaktní formulář, ve kterém by se předvyplnili údaje o tom obsahu. Konkrétně to budou reality. Tak aby se alespoň předvyplnila message ve formuláři případně i další fieldy.

Nějak se nedokážu s Googlem dohodnout, jak to nazvat a tak se mi nedaří vyhledat řešení