Aktívni používatelia vo Views

Drupal user
Fórum

Ahoj, v novom type obsahu mám pole používateľ. Potrebujem docieliť aby sa mi v ponuke zobrazovali iba aktívni používatelia. Použil som Entity reference kde som nastavil filter na aktívnych používateľov. Vo Views sa tá selekcia zobrazí správne, avšak v ponuke pri vkladaní obsahu sú už k dispozícii aj blokovaní užívatelia. 

A ešte jedna vec. Ak už bol raz pridaný konkrétny používateľ viem urobiť obmedzenie aby sa už v ponuke pri ďalšom vkladaní neobjavil? 

Dík

Hledáme vývojáře

Drupal user

Hledáme vývojáře, který má dovednosti v oblasti PHP, MySQL a CSS. Ideální kandidát by měl znalosti v používání frameworku Drupal a měl by se orientovat v práci s nástrojem GitLab. 

Co práce obnáší? 

  • Účast na plánování, vývoji a údržbě stávajících i nových aplikací a vnitropodnikových systémů 
  • Implementace a správa API pro efektivní propojení různých systémů 
  • Spolupráce s týmem a code review 

Co by bylo dobré umět? 

line 63 of QueryFactory.php

GibonArt
Fórum

Ahoj lidi, při pokusu o upgrade webu nejsem schopen se přihlásit do administrace či provádět jakoukoliv operaci mimo zobrazení webu (https://rucnimytijablonec.cz/user). Hlásí to po povolenéí verbose: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Error: Class 'Drupal\Core\Config\Entity\Query\Query' not found in Drupal\Core\Config\Entity\Query\QueryFactory->get() (line 63 of core/lib/Drupal/Core/Config/Entity/Query/QueryFactory.php).

Modul Geolocation Field

Drupal user
Fórum

Neviem pohnúť s Geolocation Field modulom . Po nainštalovaní modulu pridám do typu obsahu pole geolocation. V zobrazení formuláru zvolím možnosť Geolocation HTML5.   No a pri tvorbe obsahu a odkliknutí poľa geolocation mi prehliadač zobrazí hlášku "No location data found. Reason: PERMISSION_DENIED." Napadá vás niečo? V minulosti som s tým pracoval a išlo to v pohode

Manuální upgrade Drupal 8 na Drupal 9

GibonArt
Fórum

Ahoj, chtěl jsem zkusit upgrade stávajícího webu z D8 na D9 a postupoval jsem podle https://drupalize.me/tutorial/update-drupals-minor-version?p=3233#method1. Klasika smazat core, vendor složky plus všechny soubory z root adresáře. Nahrát nové core a vendor plus soubory. Jít na web a spustit update.php. Nicméně hláška: Na stránce došlo k neočekávané chybě. To je strašně super hláška.

Nedá se nějat vydebugovat co je problém?

Webform - pole Computed Twig - načtení uložené hodnoty

Drupal user
Fórum

Dobrý den,

mám formulář vytvoření modulem Webform v kterém využívám řadku polí typu Computed Twig. Výsledke pole ukládám do databáze volbou "Store value in the database". Výsledek v databázi skutečně zapsaný je. Nicméně když v administraci prohížím odeslané odpovědi, nebo je vyexportuji - nezobrazí se mi hodnoty polí z db, ale opet aktuáně dopočtená v moment exportu.

Nemohu vytvořit překlad obsahu z češtiny do angličtiny

Drupal user
Fórum

Mám již aktivní webovou stránku na které mám nastavený default language na angličtinu a mám vytvořený veškerý obsah v češtině. Teď ale potřebuji přidat anglický překlad obsahu, ale když se to pokusím editovat, přepne mě to do české verze a mohu editovat pouze tu. Již existující překlady, které jsem vytvořil před vydáním stránek si nemohu zobrazit ani editovat, ani když se stránky přepnou do angličtiny přes language switcher tak se nezobrazí již existující anglické verze. Jsem začátečník s drupalem a toto jsou mé první webové stránky. Mohl by mi někdo poradit prosím?