Asociace pro Drupal je nezisková organizace, jejímž primárním cílem je rozvoj a podpora Drupal komunity v České republice. V současné době především zajišťuje provoz komunitního webu Drupal.cz a podporuje komunitní setkání.

Organizátorům akcí pomáhá asociace hlavně propagací na webu Drupal.cz a na sociálních sítích; nabízí také své zkušenosti a doporučení, jak setkání uspořádat. V poslední době se pro některé akce daří zajistit i kamerovou techniku a pořídit tak videozáznamy pro umístění na web. Díky tomu mohou akce oslovit širší okruh zájemců o Drupal a mají co nabídnout i těm, kdo se nemohli přímo zúčastnit.

V případě, že máte zájem zorganizovat ve svém regionu Drupal setkání, neváhejte se na Drupal asociaci obrátit. Rádi Vám pomůžeme.

O správu webu se stará užší skupina lidí, tzv. Drupal tým, která se snaží české Drupal komunitě přinášet aktuální informace z celosvětového komunitního dění, aktivně se podílí na moderování jednotlivých sekcí fóra a celkově udržuje komunitní web aktuální. Pokud byste se na tvorbě webu chtěli podílet, napište. Nemáte-li přímo hotový text, pošlete třeba jen námět nebo tip na zajímavý zdroj informací.

Noví členové asociace jsou samozřejmě vřele vítáni.