Popis

Sháníte návod jak udělat konkrétní funkci? Potřebujete poradit s nastavením?

Přesměrování http na https

Valda
Fórum

Začínám převádět zákaznické domény na https a narazil jsem na to, že přesměrování se řeší buď jednoduše globálním přepnutím na straně hostingu (což bohužel není můj případ), nebo musím udělat změnu v .htaccess. A tady bych rád zjistil další možnosti. Při aktualizacích či změnách DRUPALu budu muset myslet na to, že v daném souboru mám něco jinak.

Lze v DRUPALu nastavovat htaccess nějak globálně nebo tak, abych při nahrání nové verze nepřepsaal a nemusel na to myslet?

Děkuji za radu.

Formát textu - jak hromadně změnit u již vydaných článků

Drupal user
Fórum

Ahoj,

 

můžu poprosit o radu? Po update modulu se mi u článků zrušilo na formátování textu na žádnou volbu a musím u každého článku manuálně uložit formát na full html.

 

Dotaz zní, jak prosím hromadně změním formátování u již vydaných článků tak, abych jej nemusel dělat jeden po druhém. Na webu mám několik tisíc článků a dělat to manuálně je časově velmi náročné. Děkuji

maintenance mode (režim údržby)

Drupal user
Fórum

Zdravím,

neměl by Maintenance Mode řešit i stav, kdy jsou (při update jádra např.) zrovna mazány soubory Drupalu či nahrávány nové?

(tj. Drupal v tu chvíli není schopen najet ani částečně a tedy ani si vytáhnout z DB text "Maintenance Mode Message"(Zpráva režimu údržby) určený pro zobrazení na stránce informující o probíhající údržbě)

 

Nebo jak to řešíte vy? Nahrajete na web nějaký svůj index.html?

Field Image+File Browser+CKeditor+Galerie

Fórum

Ahoj třeba mě někdo poradí.
Mám Typ obsahu Gallery v něm vlastní filed Image. Ve formuláři nastavený jako Entity browser.
Po přidání obrázků, před uložením obsahu Gallery mám možnost doplnit u každého přiloženého obrázku Nadpis.
A teď ta otázka. Jak zobrazit na stránce (po uložení obsahu Gallery) u každého obrázku jeho Nadpis.
Mám udělaný View, Page, kde zobrazuji pole obsah:Image ale nikde jsem nevypátral jak tam doplnit Nadpis který vyplňuji k obrázku při vkládání.

Jak změním stávající ShowCase v katalogu?

Drupal user
Fórum

Dobrý den,

máme (firma Proof & Reason] v katalogu nějaké prezentace, které bychom potřebovali aktualizovat, přednostně pak tuto:
https://www.drupal.cz/node/351

Chceme web Sapeli přihlásit jako soutěžní projekt do DrupalCS Awards a potřebovali bychom do prezentace u vás přidat nějaké informace.

Na editaci však nemám práva, do katalogu jste ji tenkrát přidávali vy - na základě podkladů od nás.

Poradíte mi, co dělat?

Děkuji,

Anna Jančaříková
Proof & Reason

Kde nahlásit chybu v překladu Drupalu...

Fórum

Ahoj.

Kde/komu mohu smysluplně nahlásit nepřesnost v překladu Drupalu?

-----

Oč mi jde?
Občas dělám (amatérsky) češtiny pro windows či mac - často metodou luštím fakt těžkou křížovku - ale někdy mám pocit, že prostě vím ;-).
Na lokál jsem si po dlouhé době nainstaloval novou D8 včetně češtiny a při editaci článku - ve Formáty textu - jsou položky:
Omezené HTML, Základní HTML a Plné HTML.

Vadí mi Plné HTML :-)

Geolocation - dostupné v mojej lokalite.

Drupal user
Fórum

Ahojte,

Chcel by som do nodu pridať "radius" a následne by som cez view chcel filtrovať nody, tak, že by som filtroval dostupne služby k adrese z fieldu vo view. 

Pre lepšie vysvetlenie. Mám 10 reštaurácií, ku každej adresu pobočky (field v node.) - potrebujem doplniť field, ktorý by mi vravel ako ďaleko pizzeria robí rozvoz. Následne vo view by som zadal adresu a videl dostupnú ponuku. 

Viete mi prosím niekto poradiť, ako toto môžem docieliť ? 

 

 

Prosím o radu jak správně vytvořit štítky.

Drupal user
Fórum

Prosím o radu jak správně vytvořit štítky. Zatím se mi to nepodařilo... Použil jsem modul štítky a nastavil jsem ho. Štítky se mi však na stránce knihy řadí pod sebe jako textový odkazy, ne jako štítky. Nemají rámeček a proto se barví jen odkaz na kterém je myš... Jak se prosím štítky nastavují aby měly podobný vzhled jako mají na jiných webech? Děkuji všem, kteří se ozvou za případnou radu.

Láďa Hollý