Popis

Sháníte návod jak udělat konkrétní funkci? Potřebujete poradit s nastavením?

Aktívni používatelia vo Views

Drupal user
Fórum

Ahoj, v novom type obsahu mám pole používateľ. Potrebujem docieliť aby sa mi v ponuke zobrazovali iba aktívni používatelia. Použil som Entity reference kde som nastavil filter na aktívnych používateľov. Vo Views sa tá selekcia zobrazí správne, avšak v ponuke pri vkladaní obsahu sú už k dispozícii aj blokovaní užívatelia. 

A ešte jedna vec. Ak už bol raz pridaný konkrétny používateľ viem urobiť obmedzenie aby sa už v ponuke pri ďalšom vkladaní neobjavil? 

Dík

Nastavení formátu textu s vloženým css + TinyMCE?

Drupal user
Fórum

Ahoj měla bych zapeklitý - teda pro mě :-) - problém, mám formát textu s filtrem povolených html značek, nastavila jsem si i tinyMCE kde je jedno tlačítko pro tučný text a další pro podtržený text atd. když jsem se podívala jaký tagy to generuje zjistila jsem, že to formátování dělá pomocí tagu <span style="text-decoration: underline;">něco</span> tak jsem povolila tag <span>, ale ten vložený css styl pořád odfiltruje takže po uložení resp. zobrazení se neprojeví i když je uložený. Nevíte jak povolit to vložené css???

Drupal 10 a nastavení rootu webu

Drupal user
Fórum

Mám instalaci Drupal 10 na linuxu konkrétně na ubuntu s apachem a mysql. Instalace proběhla v pořádku ale řeším problém zřejmě s natavením apache virtual host webu. Když zadám do prohlížeče adresu webu nedostanu se na web ale zobrazí se mi adresář webu. Konkrétně tam vidím compose a složjy vendo a web. Teprve když si vyberu složku web zobrazí se mi obsah instalace mého Drupal webu. Domnívala jsem se že je to šptaným nastavením apache virtual hostu.

Duplicitný obsah index.php

www.cotus.net
Fórum

Zdravím.

Nastavil som vlastnú úvodnú stránku : node/1 a tiež path auto vygeneruje peknú url.
Drupal to nastaví podľa všetkého dobre. Pekná url ma rel = canonical.

<link rel="canonical" href="https://www.cotus.net/cotus xx xxx " /> <link rel="shortlink" href="https://www.cotus.net/node/1" />

Google search console ma upozorňuje na duplicitu pri index.php a čaká na nápravu.

www.cotus.net/index.php www.cotus.net/node/1

Update Drupal core UI

www.cotus.net
Fórum

Zdravím

https://evolvingweb.com/blog/hands-drupal-10-automatic-updates

Ak tomu dobre rozumiem - mala by byt už v jadre možnosť zaktualizovať aj drupal core. Mám verziu 10.1.0 a na stránke aktualizácii upozornenie:
Je dostupná verzia 10.1.1 ale stále tam nevidím možnosť aktualizovať.

Automatic updates of Drupal core are not supported at this time.

Neviem či som sa tešil predčasne alebo robím niečo zle?

Taxonomy termíny ve Views + nastavení pro indexované nody

Drupal user
Fórum

Ahoj potřebovala bych poradit ohledně indexovaných nodů přes Search API. Vytvořila jsem si Views pro indexované nody kvůli formuláři pro fulltextové hledání. Myslela jsem, že to bude stejné jako normální Views kde si naklikám Taxonomy termíny a určím si jejich zobrazení u nodů. Potřebuji zobrazit termíny s volbou "Formatter: Last text only" ale místo toho tam vidím jen "List handling"...ale nic jak udělat to co potřebuji.

Nevíte jak nastavit abych si mohla ty termíny vypsat jako u "Formatter: Last text only"?

Zdá se že pro indexované nody je to Views nějaké jiné???

Nastavení minimální velikosti (počet znaků) pro termíny v políčku autocomplete

Drupal user
Fórum

Ahoj potřebovala bych poradit zda lze nastavit např. pomocí nějakého modulu minimální velikost termínu v políčku autocomplete pro tagování obsahu uživateli, aby nemohli strkat k obsahu např. a, e, i, o, u nesmysly do slovníku?