Popis

Sháníte návod jak udělat konkrétní funkci? Potřebujete poradit s nastavením?

Composer v konzoli vypisuje PHP parse error

Crash
Fórum

Zdravím, snažím se rozchodit Composer a po několika návodech končím pořád stejnou chybou. Naposledy jsem postupoval podle návodu zde (https://phoenixnap.com/kb/how-to-install-and-use-php-composer-on-centos-7) a v době instalace neproběhly žádné chyby. Mám VPS na CentOS Linux 7.9.2009 (Core) s Plesk Obsidian 18.0.31, PHP verzí mám několik, ale na konkrétní stránce používám 7.4.12 na Drupalu 9.

Migrace šablony z D7 na D8 nebo D9

Drupal user
Fórum

Ahoj, řešil jste někdo migraci šablony Drupal 7 na Drupal 8 ci 9? Mám takovou ideu že bych primárně zachoval původní CSS styly a zbytek twig souboru a preprocess funkci prepsal tak, aby mely totozny vystup jako v D7. Twig je velmi konfigurovatelny, myslim ze lze dosahnout temer stejneho html vystupu jako v D7 docela dobre.  Naopak kdybych musel psát úplně nově CSS styly, bylo by to celé pracnější.  

Vožení SCORM nebo HTML5 se scriptem

Drupal user
Fórum

Ahoj,

mám program na tvorbu výuky, jehož výstup je SCORM, je možné i HTML5 (přes které se spouští script panelu v javě ad.)
Tak jen dotaz, zda jste někdo náhodou SCORM neřešil.
Na Drupalu ani Google jsem toho moc nenašel, když tak zastaralé a pak novější Opigno LMS.
To jsem nainstaloval, trochu probádal, zajímavé na výuku/kursy, ale ne pro můj účel.

Zmena formatu datumu na slovensky

Drupal user
Fórum

caute,

pouzivam najnovsi drupal (zatial v anglictine) no chcel by som zmenit zobrazovany format datumu z US na SK - pokial mozno chcem sa vyhnut editovaniu/zasahovaniu do kodu. Nejakym jednoduchym sposobom - da sa to? Ako?

Skusal som - no bez ziaduceho vysledku:

Home > Administration > Configuration > Regional and language > Regional settings

Default Country: Slovakia

Default time zone: Bratislava

 

Jquery + políčko Autocomplet bez ručního zadání + simulace stisknutí klávesy

Drupal user
Fórum

Ahoj nadpis zní trochu složitě, ale v podstatě jde o následující. Mám políčko s funkcí autocomplete. A do něj naskenuji pomocí čárového kodu nějaké hodnoty např. 123456789 (tj. čárový kod) bohužel se funkce autocomplete nespustí, ale ajax požadavek na server dorazí resp. nezobrazí se vysouvací nabídka s výsledkem jako to bývá u našeptávačů zvykem. Zjistila jsem, že když do políčka s naskenovanou hodnotou kliknu na konec a pak stisknu např. klávesu mezerníku tak se nabídka našeptávače zobrazí. Takže jsem došla k závěru, že našeptávač resp.

Custom kontaktní formulář

GibonArt
Fórum

Ahoj, hledám na netu řešení pro vytvoření custom chování pro kontaktní formulář. Chtěl bych abych u každého obsahu daného typu obsahu bylo tlačítko typu: "Mám zájem" a po kliknutí na něj by se odkázalo jakoby na kontaktní formulář, ve kterém by se předvyplnili údaje o tom obsahu. Konkrétně to budou reality. Tak aby se alespoň předvyplnila message ve formuláři případně i další fieldy.

Nějak se nedokážu s Googlem dohodnout, jak to nazvat a tak se mi nedaří vyhledat řešení