pepino710

Josef
Růžička
Vytvořeno
2. Říjen 2017
Josef Růžička image

Má IT historie začíná zhruba v roce 2009, kdy jsem se naučil trochu programovat v jazyce EasyLanguage, což je jazyk, který se používá k programování obchodních strategií v rámci aplikace Tradestation.
Zhruba v roce 2011 jsem se začal ztrácet v tom, které verze kterých funkcí jsou součástí které verze obchodní strategie a začal jsem aktivně hledat software, v němž budu si budu moci vytvořit něco jako “chytrou” dokumentaci”.

Poměrně náhodou jsem v té době narazil na Drupal a velmi rychle mi došlo, že v tomto systému budu moci na míru vytvořit přesně to, co potřebuji a mnohem víc. Bohužel jsem byl v té době zcela nepolíbený vývojem webových aplikací a neznal ani žádnou z podkladových technologií, na kterých Drupal stojí (html, css, php, javascript) ani vývojářské nástroje jako je např. Git. Na počátku mě tedy čekalo mnoho učení :-).

Od roku 2013 se věnuji vývoji webových aplikací profesionálně. Nejprve jsem pracoval na juniorské pozici ve firmě Macron Software a od roku 2015 jsem zaměstnán jako vývojář v Českém rohlasu.

V české Drupal komunitě jsem se v posledních letech podílel na přípravě nového webu na Drupal 8, a dále pomáhám s organizací pražských Drupal setkání, které díky vstřícnosti zaměstnavatele pořádáme v prostorách Českého rohzlasu. Od roku 2016 jsem členem české Asociace pro Drupal, kterou jsem spoluzakládal.

My articles

50.0755381, 14.4378005