martin_klima

Martin
Klíma
Vytvořeno
2. Březen 2018
Martin Klíma

Jsem vývojář se specializací na Drupal 7 a 8. Programuji přes 30 let, cca 20 let weby a cca 10 let dělám pouze s Drupalem. Stavím weby na Drupalu, ale především vyvíjím nové funkce a moduly. Na Drupal.org jsem přinesl několik vlastních modulů, např. Access Unpublished, Default Content Deploy, Commerce: Product taxonomy filter, CKEditor custom config a další. Podílím se na vývoji a opravách komunitních modulů, více na mém Drupal.org profilu.

Jako vývojář větších projektů se soustředím na týmové workflow, týmové vývojové prostředí, vzájemnou kooperaci při vývoji, při práci s Gitem, přenosy konfigurace i obsahu.

Snažím se být aktivní i v české Drupal komunitě. Věnuji se překladům a schvalování překladů, přednáším na meetupech, jednu prezentaci jsem si užil i na CS Drupal Campu v Brně. Jsem členem Asociace pro Drupal a mezinárodní Drupal asociace. Snažím se poradit drupalistům v nasnázích na Slacku, Drupal Exchange a Drupal.cz.

Jsem svobodný vývojář, pracuji na živnostenský list. Pracovně se nechávám najímat na zajímavé a zpravidla náročné projekty. V roce 2012 jsem začal dlouhodobou spolupráci s technologickým centrem Yamazaki Mazak Central Europe, pro které jsem na Drupalu 7 vyvíjel sofistikované intranetové systémy pro podporu prodeje obráběcích strojů, zpracování servisních požadavků a projektový management. Od roku 2013 jsem na Drupalu vyvíjel komplexní systém pro jógová cvičení Mishayoga.cz, zahrnující prodej elektronických permanentek, kreditní a rezervační systém, e-shop s on-line generováním elektronických sociálních licencí pro e-booky a placeným vysíláním cvičení on-demand. Vyvíjel jsem web pro firmu APICZ, zabývající se úpravami vozidel pro tělesně postižené, který má pro zákazníky on-line sledování průběhu zakázek propojené se systémem SAP a zabudovanou podporu celosvětové prodejní sítě. Od konce roku 2014 se také věnuji léčení napadených Drupal webů, posouzení jejich bezpečnosti a zajišťování nápravy. S tím často souvisí i napravování špatně udělaných webů, které z důvodu zasahování do kódu jádra či modulů nelze aktualizovat (nemohu jmenovat). Krátce jsem v roce 2017 spolupracoval s Českým rozhlasem na metodice při vývoji webu. Od března 2016 pracuji s kolegy na zajímavých projektech pod hlavičkou slovenské firmy HBF. Mezi lety 2016-2017 jsem se podílel na vývoji rozsáhlého redakčního systému pro rakouské vydavatelství Kurier, kde jsme spojovali velké množství technologií do jednoho celku řízeného Drupalem 8. Tento projekt získal Splash Award 2018 v kategorii Publishing / Media - Large Scale Daily News a hovořilo se o něm na DrupalConu Vienna 2017 a také na Thunder Day v Hamburgu. Od roku 2018 jsem pod hlavičkou HBF externí součástí rakouského týmu Jobiqo a podílím se na vývoji stejnojmenné platformy sloužící k prodeji práce.

V druhé polovině roku 2018 jsem se podílel na vývoji nové verze webu pro Paměť národa jako součást týmu MADE it digital Mira Michaličky. Na starost jsem měl veškeré migrace dat (cca 450 tisíc položek obsahu v několika jazycích) ze starého systému do nového webu postaveného na Drupal 8.

Většina mých referencí není vidět, protože se jedná o intranetové a neveřejné projekty pro firemní sektor, nebo jsem je dělal pod hlavičkou agentury, či jako součást nějakého týmu.

Vybrané Drupal reference:

 

49.3829297, 14.7180168