Prezentace o rychlém a uživatelsky přívětivém lokálním vývojovém prostředí přednesená na Drupal setkání v Praze 12.3.2018.

UPDATE (15.3.2019): Na tento článek navazuje pokračování s názvem Lando - když recept nestačí

Lando je svobodný, open source, cross-platform, vývojové prostředí pro lokální vývoj a vývojářské nástroje postavené na Docker container technologii. Umožňuje i lidem, kteří nejsou specialisté na Docker, využívat všech vymožeností této technologie. Vývojáři nemusí řešit instalace Drushe, Drupal console, Composeru, Gitu a konfiguraci Apache či Nginx serveru a mají vše k dispozici prakticky bez námahy na jedno kliknutí. S Landem přišel splněný sen, kdy můžeme hovořit o rozběhnutí Drupal projektu z prázdného adresáře do stavu prvního administrátorského přihlášení v minutách. A pak už se jen soustředit na práci, která nás baví - prostě vývojářův sen.

Vývojáři nazvali Lando jako "The most powerful local dev in the galaxy". Nejsem žádný velký znalec Star Wars, ale mám tušení, že to bude narážka na Lando Calrissiana, lidského pašeráka a karetního hráče, který se stal baronem Oblačného města na Bespinu. I když nemohu vědět, jaké všechny local devs se používají v naší galaxii a ani jsem nevyzkoušel všechny, co jsou na Zemi, rozhodně mohu prohlásit, že Lando je to nejlepší vývojové prostředí, jaké jsem kdy zkusil. Zkuste to také a dejte mi vědět v komentářích.

PS: Na odkazy ve snímcích nelze klikat, ale všechny je uvádím na konci článku. Prezentaci si také můžete prohlédnout na odkazu: https://www.dropbox.com/s/pwp0ozzgxjwdz6j/Lando_prezentation.odp

 

Odkazy

Dokumentace

GitHub repozitář + Issues

Naše vlastní poznámky (:+1 Jakub Hnilička)

 

Přidat komentář

Ktorá rieka preteká Bratislavou?