Drupal user
Fórum
Drupal version

Ahoj, již delší dobu se potýkám s Drupalem a jeho instalací. Rád bych tento systém začal používat, přecházím totiž z WP.
Ovšem několikrát jsem jej už zkoušel nainstalovat jak na Wedos tak na ONEbit a aktálně na Endoru a vždy tam byla nějaká chyba.

Ptám se proto, není ten systém až moc problémový a neměli by se vývojáří zaměřit na nějaký fix těchto chyb ?

Aktuálně jsem nainstaloval Drupal v nejnovější verzi na hosting Endora (premium). Až s překvapením teď instalace došla uspěšně do konce, vyplňoval jsem ty poslední pole, už.jméno,email,heslo apod pak jsem dal potvrdit a vyskočila tato bílá obrazovka s textem

405 Not Allowed

nginx

je to na url  mujweb.cz/core/install.php?rewrite=ok&langcode=cs&profile=standard

Tak jsem si dal jen url bez toho textu a web vypadá následovně, jako kdyby to tam nenačetlo styly.

Viz. https://i.imgur.com/pHwMGHT.jpg

Jako rád bych tento systém začal používat, hlavně kvuli blogu a tvorbě fóra, které je pry na drupalu možné bez problému.

Ale nedaří se...

Díky za rady

 

Drupal user
Trvalý odkaz

Drupal neni vubec problemovy :). Jen je treba (hlavne u D8) si neco malo dostudovat. 

Pokud jsou tam chyby, tak mrknete do logu. Predpokladam ze problem bude v nastaveni toho nginxu a bude pripadne treba udelat upravu v .htaccess. Mate VPS nebo instalujete pres FTP?

Bez vice informaci je to vesteni z kristalove koule.

Zkuste smazat obsah .htaccess ktery je vedle index.php, pripadne pak dalsi ve files adresari - pokud to pomuze tak vylucovaci metodou zjistit co pusobi problem a to vykomunikovat s hostingem. (btw prazdny .htaccess neni reseni, jen mezikrok na zjisteni problemu...)

Prvně bych si zkusil nainstalovat Drupal u sebe na localhostu. Ono vyvíjet & testovat někde na webhostingu je dost obtížné.  Některé webhostingy mají i rychlou instalaci na jeden klik, ale to jsem ještě pro Drupal  8 neviděl. 

Každopádně začal bych s localhostem, protože na svém počítači můžu používat i composer , console a  drush. To je u webhostingu výjmečná věc.

Pokud nechcete instalovat Apache/nginx, tak jde vyvíjit i na dockeru: https://www.drupal.cz/clanky/lando-vyvojove-protredi-s-dockerem-pro-normalni-lidi

Přidat komentář

Která řeka protéká Prahou?