Drupal user
Fórum
Drupal version

Ahoj měla bych tu další perličku snažíme se rozchodit jednostránkový formulář pro objednávku našli jsme nějaké moduly jako: https://www.drupal.org/project/commerce_express_checkout

ale to není ono.

Rádi bychom si udělali vlastní.  Vytvořila jsem si "hook_menu" a stránku s formulářem a teď nevím jak připojit políčka adresy z modulu "Commerce Addressbook" podívala jsem se jak to dělá tenhle modul viz. commerce_addressbook.checkout_pane.inc a je tam funkce "commerce_addressbook_pane_checkout_form($form, &$form_state, $checkout_pane, $order)"  a všimla jsem si, že tam používají také funkci "field_attach_form('commerce_customer_profile', $profile, $pane_form, $form_state);" a k tomu ještě "  _commerce_addressbook_add_profile_copy_checkbox($pane_form, $checkout_pane, $order, $type);" na připojení adresy, ale pořád nemůžu přijít jak to správně udělat.

Nebo jestli lze nějakým způsobem přizpůsobit funkci "commerce_addressbook_pane_checkout_form". Ideální by bylo, aby šlo použít tuhle funkci i s naším formulářem a chovalo se to jako na standardní stránce pro objednávku, kde člověk může vyplnit jednu nebo dvě adresy (fakturační a doručovací).

Snad už se tím někdo zabýval jak implementovat políčka adresy do vlastního formuláře nebo někdo zkoušel jako já vytvořit si vlastní objednávkový formulář.

Zatím se snažím vyhnout tomu abych si sama definovala políčka pro adresu přímo a ráda bych použila právě hotovou věc z modulu "Commerce Addressbook", jelikož se mi líbí, že tam to je propojený i se zákaznickými profily.

Budu ráda za pomoc nebo i příklad kódu jak to naroubovat na můj formulář.

Díky K.

 

Ahoj,

Tady bych osobně vůbec nešel cestou vlastního formuláře, ale spíš bych se v checkoutu pokusil všechny checkout pane nahodit na jednu stránku. Tam by ta struktura měla jít měnit pokud se nepletu.

Marek

Děkuji za info, o této možnosti vím, ale pro naše účely není vhodná, chtěla bych mít možnost použít objednávkový formulář i na jiných místech než jen pod standardní cestou "checkout/113" či "checkout/113/shipping" atd..., ale např. mít možnost vložit ho pod nodem, proto pracuji na vlastním řešení "One Page Checkout", jelikož v tomto umístění není vhodné používat více krokový formulář. Navíc existuje modul pro  použití na standardním checkoutu "Commerce Express Checkout" a tady je zase pěkné povídání "https://atendesigngroup.com/articles/express-checkout-drupal-commerce". Kdysi jsem se při experimentování také setkala s tím, že ne vždy dobře fungovalo přesunutí všech panes na jednu stránku zvláště pokud některé věci byli podmíněné např. při výběru metody doručení "osobním převzetí" není vhodné zobrazovat mezi platebními možnostmi "platba dobírkou" :-)

Přidat komentář

Která řeka protéká Prahou?