Drupal user
Fórum
Drupal version

Zdravím,

mám jednoduchý web, kdysi postavený na instalačním profilu Commerce Kickstart 1.x.

Aktuálně verze Kickstart = 7.x-1.53,
aktuální verze Drupal jádra je tedy 7.60.

Bohužel zatím nevydali verzi s aktuálním jádrem 7.61, které ale potřebuji kvůli PHP. (mám PHP 5.3.29, které již je v tuto chvíli nepodporované a musím přejít - nejlépe na 7.3 nebo alespoň na 7.2)

Jaké mám možnosti to řešit?

 

Mohu např "odpárat" úplně instalační profil ze svého webu (aby to bylo, jako kdyby se byl býval web sestavil ručně bez použití instalačního profilu)?

 

Nebo mohu prostě jen tak vyměnit jádro za novější a web si s tím poradí?

 

Nebo jak jinak?

 

Předem dík

Honza

Drupal user
Trvalý odkaz

Na php 7.3 ještě nepřecházejte, Drupal 7 má podporu pro php 7.2 od verze 7.61 (security podpora do konce listopadu 2020). Co se týká přechodu Kickstart Commerce na novější verzi, myslím, že by to neměl být problém. Pokud máte na devu drush, tak je to otázka chvilky. "Odpárání" Kickstartu IMHO fungovat nebude, protože jsou tam moduly, které jsou na sobě závislé  a zajišťující funkcionalitu pro e-shop, postavený na Kickstartu.

 

Dobrý den,

jak myslíte "na novější verzi"? Právě že novější verze jedničkové Kickstart zatím neexistuje (ač by měla a většinou ji vydávali docela rychle po vydání nového jádra drupalu)

Nebo myslíte přejít na dvojkovou Commerce Kickstart?

Díky

Pozn.: Drush nemám, ale zkusím; ale už jsem si to zvykl vše dělat ručně a i mi lépe sedí to, že pak na ostrém webu dělám úplně ty samé kroky, co jsem musel dělat na devu.

Drupal user
Trvalý odkaz

Až poznáte kouzlo drushe, už nebudete chtít jinak :). Vlastní zkušenost :).

S tím přechodem: Commerce Kickstart je distribuce, tzn. obsahuje v sobě kromě Drupalu také nadstavbové moduly pro Drupal Commerce a některé jsou upravené, aby byly "eye-candy", přece jen jde primárně o určitou demo verzi toho, co je možné s Drupal Commerce docílit s tím, že ten obsah si nemusíte importovat:). Tzn. využívá jádro a základní moduly Drupalu, které je možné aktualizovat a to klidně i manuálně. Tzn. můžete zůstat u aktuální verze Kickstartu, ale aktualizovat pouze jádro.

 

Ještě jednou děkuji.

Nakonec jsem ještě vyzkoušel module Profile Switcher, a protože vše vypadalo OK, tak jsem pomoci něho vypnul instalační profil i na ostrém webu. (resp. přepnul jsem profil z Commerce_kisckstart na Standard)

Pozn.: Na webu, na kterém jsem to nyní dělal, ale nevyužívám příliš funkčnosti z Drupal Commerce...

Přidat komentář