Drupal user
Fórum
Drupal version

Zdravím,

nainstaloval jsem modul MultiType slider (https://www.drupal.org/project/multitype_slider). 

Snažím se přidat slider, ale po vyplnění všech polích a nahrání fotografií mi stále vyskakuje chyba - Pole Slider Image je vyžadováno.

 

Nemáte s tím zkušenost? :/

Drupal user
Trvalý odkaz

Zdravím, mockrát děkuju za tip... :)

 

Mohl bych ještě poprosit o radu, když si připravím fields pro type page, přidám obrázky, jdou mi jen pod sebe, potřebuji vedle sebe, jako fotogalerii, aby fungoval rozklik na fotky.. musím použít nějaký modul?

 

Možná je to hloupý dotaz, omlouvám se, ale s drupalem pracuji poprvé.

(samozřejmě bych to mohl napsat kodem, ale potřebuji pak přidávat fotky přes klasickou cestou a ne psaním do kodu...)

 

Děkuju moc za odpověď

"Vedle sebe" je záležitost CSS (vždy psát vlastní téma vzhledu nebo subtheme ke staženému tématu, neupravovat téma Drupalu, POKUD téma vzhledu nemá přímo dedikovaný .css soubor pro Vaše vlastní úpravy - bylo by to napsáno v README.txt souboru tématu vzhledu).

Pro zobrazení fotek na klik pak něco z těchto modulů https://www.drupal.org/node/266126, v D7 máme dobrou zkušenost např. s modulem Colorbox (+ musíte si k tomu stáhnout knihovnu, vždy viz instrukce na stránce konkrétního modulu).

---

Pokud byste někde zobrazoval fotky pomocí modulu views, tak tam je potom můžete dát do gridu (nastaví se přímo v konfiguraci view), takže v nejjednodušším případě by to mohlo stačit, co se týče pozicování fotek.

Jestli chcete fotky uspořádat vedle sebe jako ve fotogalerii s malými náhledy a pak je rozklikávat do většího zobrazení, tak to bude kombinace několika věcí:

  1. úprava v tématu vzhledu (zarovnání do nějaké mřížky)
  2. příprava obrázkových stylů (malý na náhledy, větší na rozkliky), aby uživatelé zbytečně nestahovali velké obrázky zmenšené jen v css
  3. nějaka knihovna na rozklikávání (třeba ten ColorBox co píše Eva, nebo JuiceBox), ta může být nastavena přímo na políčku s obrázky v Manage display.

Přidat komentář