Zvažujeme používat Drupal jako primární DXP řešení.

Na českém webu však nemohu nic najít: Vypadá to, jako kdyby české projekty na Drupalu se zásadně omezily na využití jeho CMS kapabilit.

Rád vyměním zkušenosti na toto téma.

Vetsina projektu to nema bud v pozadavcich nebo v budgetu. Ale vsadim se ze i u nas se pracuje na nekolika projektech, ktere by do DXP kategorie spadly. Slovni spojeni "digital experience" v ruznych kontextech prekladatelsky tym pronasleduje od pocatku Drupalu 8. :) Programatori to maji jednodusi s konkretnim zadanim bez marketingu. Veci jako jako personalization, internationalization, translation, localization nejsou Drupalu cizi a je jedno jestli to posila jako html nebo jako json pres api do tabule na letisti... Pravda neni pro to checkbox v nastaveni, ale tyhle systemy se nedaji delat univezalne pro vsechny. Je treba si so sestavit na miru. Podpora ze strany Drupalu a modulu je dobra, ale uplne bez kodu to ve vetsim meritku na 99% nejde. - To si myslim je duvod proc se to u nas tolik nevidi.

DXP je opravdu spíše marketingový buzzword, pro relevantní technickou diskuzi je potřeba technickou poptávku. Ale nebude to problém, "DXP řešení" se na Drupalu staví běžně, i když se tomu tak obvykle neříká. :-)

Kdyžtak se ozvi na [email protected], můžu pomoci s prodejem Drupalu ve firmě i tvorbou technického zadání.

Přidat komentář

Která řeka protéká Prahou?