Drupal user
Fórum
Drupal version

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně přístupů do drupalu. Aktuální situace, zákazník si původně nechal vytvořit web založený na drupalu.  Nyní jsem správu webu a ostatní náležitosti přebral já, avšak se nemůžu přihlásit do administrace drupalu. Účet má pouze bývalí webmaster avšak jeho přístupové údaje nefungují a tvrdí že jiné nemá ani nemá možnost je obnovit. Byl tam ještě jeden účet avšak ten rovněž nemá možnost si změnit heslo. Háže to hlášku že nemá možnost vkládat do databáze. Do mysql se ale dostanu, avšak tam nemůžu vkládat záznamy ale pouze je upravovat. Je nějaká možnost například rozhashovat aktuální hesla, případně je "přepsat". Za každou radu nebo nápad budu rád. Děkuji.

Drupal user
Trvalý odkaz

Nejlepší je pro tyto účely používat Drush. Pak se přilásíte jednoduše přes konzoli přes drush uli. 

Nouzově: v D6 (a starších) myslím šlo vytvořit si (v jiném webu např.) záznam se svým známým heslem  a údaje pak jen zkopírovat do cílového webu.

Nebo můžete u usera s ID1 jen upravit e-mail uživatele a přes web (funguje-li) si nechat obhovit heslo standardním způsobem.

  • zalohovat DB ;-)
  • najit ID uzivatle ke kteremu mate pristup, pripadne vytvorit novy ucet
  • v tabulce users oba najit
  • zkopirovat zahashovane heslo z uctu kam pristup je a timto prepsat hash hesla uzivatele s uid 1, pripadne jeste zmenit mail.

Dalsi info:

A jinak, nemit prava zapisovat do DB? Hodne divne, divim se ze bez toho ten drupal vubec jede. To bude potreba take opravit.

Přidat komentář