Petr Illek, Drupalista

Ve středu 28. 3. 2018 mezi 18:00 a 19:30 hodin, bude vydána bezpečnostní aktulalizace pro Drupal 7.x, 8.3.x, 8.4.xa 8.5.x. proti vysoce kritické zranitelnosti zabezpečení. Drupal security team vás vyzývá, abyste si rezervovali čas pro aktualizace v této době, protože exploity se mohou objevit během několika hodin nebo dnů. Oznámení o vydání zabezpečení se zobrazí na stránce Drupal.org a můžete také sledovat Twitter feed Security týmu.

Ačkoliv Drupal 8.3.x a 8.4.x již nejsou podporovány a na nepodporované verze obvykle nejsou poskytovány bezpečnostní aktualizace, vzhledem k možné závažnosti tohoto problému budou vydány opravy i pro weby, které dosud neměly možnost aktualizovat na verzi 8.5.0. Bezpečnostní tým Drupal důrazně doporučuje následující:

  • Stránky běžící na 8.3.x by se měly okamžitě aktualizovat na verzi 8.3.x, která bude poskytnuta v oznámení, a poté naplánovat aktualizaci na nejnovější verze 8.5.x v následujícím měsíci.     
  • Stránky běžící na 8.4.x by se měly okamžitě aktualizovat na verzi 8.4.x, která bude poskytnuta v oznámení, a poté naplánovat aktualizaci na nejnovější verze 8.5.x v následujícím měsíci.     
  • Stránky běžící na 7.x nebo 8.5.x mohou okamžitě aktualizovat, jakmile bude oznámení vydáno za použití normálního postupu.

Aktualizace nebude vyžadovat update databáze.

Celá zpráva v originálním znění: https://www.drupal.org/psa-2018-001

A co Drupal 6?

Zmíněná chyba se týká i již nepodporované verze Drupal 6. Opravy na tuto verzi budou poskytovány prostřednictvím některého LTS (Long Term Support – dlouhodobá podpora) partnera.

Komentáře

Přidat komentář