Miro Michalicka

PORTLAND, Ore. a Česká Republika, 3. červen 2020Drupal, nejsilnější enterprise systém s otevřeným kódem pro správu obsahu, spouští své nejnovější a nejrozsáhlejší vylepšení.

Drupal 9 přichází s dalšími špičkovými funkcemi pro vývojáře a uživatele. Každý třicátý web na světě důvěřuje Drupalu jako platformě poskytující maximální digitální zážitek. Patří mezi ně například  Lufthansa, the CDC National Prevention Information Network, the European Commission, Médecins Sans Frontières/Doctors Without Borders, NASA, GRAMMYs/Recording Academy a Stanford University.

Drupal 9 - Nepřetržité inovace v technologiích a uživatelském prožitku

Aktualizovaná verze přináší nové funkce a mnohá vylepšení uživatelského prožitku. Tyto funkce umožňují uskutečnit vizi webu další generace:  

  • Výrazně jednodušší nástroje — nový nástroj pro nastavení rozvržení, WYSIWYG správa médií a nástroje na moderování obsahu činí Drupal jednodušším. Uživatelé mohou využít robustní technické architektury jednodušeji než kdy předtím.
  • Nepřetržitá inovace — nové nástroje stále přibývají a udržují Drupal na přední příčce moderního vývoje webu. 
  • Nejjednodušší aktualizace za poslední desetiletí — závazek k jednodušším aktualizacím znamená, že není nutné obávat se potřeby zásadní přestavby projektu kvůli aktualizacím.

„Jeden z klíčových důvodů úspěchu Drupalu je ten, že jsme vždy dělali velké změny, které nás posouvají dopředu,” říká Dries Buytaert, zakladatel a vedoucí projektu Drupal. “Výsledkem je, že Drupal je jednou z mála CMS platforem, které jsou úspěšné již 20 let." 

Jeden z významných uživatelů Drupalu oceňuje jednoduchost aktualizace obsahu i v situacích, kdy vývojáři nejsou právě dostupní.

V případové studii ACLU uses Drupal člen týmu ACLU uvedl: „S novými možnostmi Drupalu můžeme spravovat náš obsah včetně multimédií … (a) rozvržení stránky, bez pomoci programátorů, ... (Drupal) nám umožnil dynamicky a rychle reagovat na externí dění." 

Nová verze je jednodušší k používání nejen pro koncové uživatele, ale i pro programátory. Drupal 9 stále pokračuje ve využívání nejnovějších podpůrných technologií, takže i programátoři si přijdou na své a mohou tak tvořit web nové generace.

„Architektura preferující API přístup posouvá Drupal celé roky před konkurenci na poli headless frameworků a dalších systémů s oddělenou prezentační vrstvou,” říká Tim Lehnen, technický ředitel Drupal asociace. „Drupal může sloužit jako centrální úložiště obsahu pro další aplikace založené na nejnovějších technologiích, jako jsou moderní javascriptové frameworky React, Angular, Vue, nebo dokonce nově příchozí hlasoví asistenti a AR/VR aplikace." 

Buytaert říká, že zásadním cílem bylo uživatelům maximálně usnadnit proces aktualizace.

„Inovace se od prvního vydání Drupalu 8 před čtyřmi lety nadále zrychlují,” říká Buytaert. „Aktualizace na nové verze Drupalu byly vždy nákladné. S Drupalem 9 jsme chtěli inovovat rychle a současně poskytnout jednoduchou cestu pro aktualizaci z Drupalu 8. A přesně to se nám povedlo! Aktualizace z Drupalu 8 na Drupal 9 je nejjednodušší aktualizací hlavní verze za posledních 10 let."

Poháněno světovou komunitou

Drupal je opravdový open source projekt využívající znalostí desítek tisíc vývojářů z celého světa. Vysloužil si skvělou pověst v oblastech bezpečnosti, výkonu, přístupnosti a škálovatelnosti. To je mezi ostatními CMS ekosystémy jedinečné. Schopnost spravovat strukturovaná data byla vždy jeho nejsilnější předností. „Jednou napsáno - znovu použito kdekoliv”: Drupal 9 i komunita jsou v tomto ohledu nyní ještě důslednější.

Kde začít a jak aktualizovat

Jestliže jste připraveni zažít Drupal, objevit, jak jednoduché je vytvořit novou prezentaci nebo integrovat Drupal do vašeho stávajícího digitálního portfolia, navštivte drupal.org/9.

Potřebujete pomoci začít s Drupalem? Zde najdete mnoho firem z Drupal komunity, které Vám rády pomohou.

 

Přidat komentář

Ktorá rieka preteká Bratislavou?