Radim Klaška

Kdy: 22.9.2020 18:00

Kde: https://tinyurl.com/dcz-search

Vyhledávání patří k pokročilým požadavkům při trvorbě webu a často bývá postrachem programátorů. Navíc ho v poslední době všechny velké projekty na Drupalu vyžadují. Na tomto meetupu si přiblížíme implementaci od základního vyhledávání až k personalizaci výsleků.

Přihlaste se:

Program

Vylepšujeme základní vyhledávání v Drupalu, Jan Polzer

Základní fulltextové vyhledávání v Drupalu zvládnete vylepšit o prohledávání částí slov, specifikaci jen vybraných typů obsahu či pouze konkrétních polí i bez pomoci dalších serverových technologií. Stačí modul Search API.

Personalizace obsahu s pomocí Recombee, Vít Moravský

Pohodlnou správu obsahu nám už Drupal vyřešil, ale jak nabídnout uživateli stejně pohodlně to, co ho zajímá nejvíce? Poznejte možnosti personalizační služby Recombee a sady nástrojů k její integraci do Drupalu. Jak kategorizovat a indexovat obsah, sledovat zájmy uživatele, a následně mu nabídnout co by neměl přehlédnout? Pomůžou nám s tím moduly Recombee, Search API Recombee a JSON Template.

Vyhledávací řešení v Českém rozhlasu, Honza Pospíšil

Český rozhlas spravuje několik různých webů a na každém z nich se používá jiné řešení pro vyhledávání. V krátké přednášce projdeme průřezem jednotlivých přístupů a podíváme se jak fungují.

Přidat komentář

Jaká je oblíbená prímořská destinace Čechů a Slováků?