Pro vývojáře

Máte zkušenost s vývojem webů či webových aplikací a rádi byste vyzkoušeli Drupal?

Pro vás jsme připravili:

Pro začátečníky

Začínáte s vývojem Drupalu a potřebujete si na svém počítači zprovoznit vývojové prostředí, Drupal samotný a všechny potřebné nástroje pro vývoj?

Rozhodli jste se stát vývojářem? Máte v plánu na Drupalu postavit svůj první web, anebo snad něco většího? Skvělé, máte naši plnou podporu.

Na počátku je důležité si pro každou činnost vytvořit optimální podmínky. V případě vývojáře je to zprovoznění vývojového prostředí a nástrojů, které mu dlouhodobě budou usnadňovat práci a šetřit čas.

Přestože existuje mnoho přístupů a nástrojů pro vývoj, zaměříme pozornost na ty, které mají v celosvětové Drupal komunitě dlouhodobou podporu a které jsou považovány za tzv. best practices.

Užitečné texty

Drupal Demo

Jste začátečník a prozatím si nechcete instalovat lokální webový server, ale přesto byste si rádi Drupal vyzkoušeli?

Také pro Vás máme řešení, a to skrze online službu zdarma na adrese simplytest.me.

Vyzkoušejte Drupal 

Tuto službu právě za tímto účelem vytvořil drupalista Patrick Drotleff. Na stránce Jednoduše v políčku “Enter a project name” zvolíte projekt, např. Core Test Sandbox, a následně kliknete na tlačítko “Launch sandbox”.

V nabídce je mnoho projektů včetně některých distribucí, např. Panopoly sandbox, což vám dává příležitost poznat různé přístupy vývoje na této platformě.  Pro zkušenější z vás je v části "Add additional projects" možné do instalace zahrnout konkrétní modul, který si chcete vyzkoušet.

Po dokončení instalace máte plně funkční web v Drupalu a můžete začít objevovat tento skvělý systém. Web je vám k dispozici po dobu 24 hodin. Informaci o tom, kolik času vám ještě zbývá do vypršení jeho platnosti, najdete v levém spodním rohu stránky.

Přihlašovací stránka se nachází na url: /user
Přihlašovací jméno: admin
Heslo: admin

Nebojte se experimentovat! Kdykoliv svou akcí něco rozbijete, anebo změníte tak, že to nebudete umět uvést do původního stavu, můžete aktuální instanci webu zahodit a vygenerovat si další.

Vítejte ve světě Drupalu!