Přeskočit přímo na text


Na jaké theme se naučit upravovat vzhled stránek - node, page

GeSHi library error: modules/geshifilter/geshi is not a directory.
Kategorie: Úpravy témat vzhledu
Týká se verze: Drupal 7.x

Doporučíte mi, na jakém vzhledu/theme je nejjednodušší se naučit upravovat rozložení stránek pro jednotlivé typy node, Views? Případně i nějaký video tutorial, podle kterého se chytit v začátcích?

Nastavila jsem si theme Stark, ale dočetla jsem se, že to není až tak přímo theme určeno pro tyto úpravy (neobsahuje ve složce potřebné soubory, ty základní, tak ani případně nevím podle čeho se chytit a vytvřit subtheme)

Doporučuje se, při přizpůsobování jakéhokoliv theme si vytvořit jeho subtheme a s tou pracovat a proto bych pracovala s theme Bootstrap.

Jak jsem uvedla výše, jde mi o to si vyzkoušet přepsat základní vzhled stránek (nejen css) a případně vytvořit vlastní rozložení pro Views.

Modul Display Suite chci zatím nechat stranou – tím se nic nenaučím.

 

Bootstrap muze byt. Ja

Bootstrap muze byt. Ja preferuju Radix ktery ma integrovany Gulp, je postaveny na sass verzi bootstrapu. Bohuzel/bohudik dneska frontend je taky veda, je dobre dokazat si rozjet nejaky build system nad node.js, pouzivat nejaky CSS pre/post procesor apod. Jinak obe zminene sablony (stejne jako Adaptive Theme nebo Zen) maji vlastni drush command ktery vygeneruje custom sablonu ktera bude odvozena z toho projektu.

Prijed zitra do Brna, osobne ti to urcite spousta lidi rada ukaze.

tak počkám na další

tak počkám na další příležitost, nejlépe Prahu, snad se dočkám :-)

Jinak jsem tedy stahla bootstrap, vytvořila subtheme ze starterkits cdn, tu jsem povolila a nyní jsem pochopila správně, že umístění nových tpl.php souborů se musím řídit jako je to v hlavním adresáři themy, tedy pokud je něco ve složce system, musím tento soubor zkopírovat do templates/sys­tem/tpl.php a nikoliv templeate/tpl.php

Chápu správně?

Jaký je rozdíl, když někde čtu o page–node–100.tpl.php?

Co jsem se tu dívala na nějaké základy, tak page.tpl.php je pro vzhled stránky jako takové – hlavička, tělo, pata, node.tpl.php jsou jednotlivé uzly, tedy tady bych chápala postupně vytvořit buď pro vlastní typ obsahu node–mujobsah.tpl.php / nebo konkrétní obsah node–110.tpl.php, ale nechápu to page–node to je nějaký mix dohromady?

ještě se zeptám, kde a kterou

ještě se zeptám, kde a kterou šablonu je nutno upravit, pokud chci změnit filtrování v pohledu? Ano jeden ze způsobů je pomocí DevTool to nastylovat pomocí CSS, ale mě jde ještě přímo o rozvržení prvků na stránce.

Jaký je to prosím soubor a případně který soubor editovat pro vytvoření vlastního rozvržení pohledu (nyní nikoliv filtrování) pro konkrétní pohled? To nebude soubor node.tp.php ne?

pokud nemas php7 tak pouzij

pokud nemas php7 tak pouzij modul devel_themer (ale chce to hodne vysoky nastaveni memory_limit)

Stačí to plácnout do

Stačí to plácnout do templates/, drupal si to najde (alespoň v 8, v 7 myslím též, ale tam jsem moc netémátkoval). Co se pojmenování týče, doporučuju zapnout theme debug:
https://www.dru­pal.org/docs/7/the­ming/overriding-themable-output/working-with-template-suggestions
Ve zdroji každé stránky se pak vypíšou jako komentář u kažého místa kde se nějaký template používá jaký se používá a také návrhy, jaký název by to taky použilo, kdyby existoval. (více o možných názvech na
https://www.dru­pal.org/node/1089656
)

pořád mi není jasná práce a

pořád mi není jasná práce a úprava jednotlivých stránek v theme.

Ráda bych na nově vytvořený pohled použila jinou strukturu vzhledu stránky.

Co přesně je prosím nutné najít za soubor a kam jej vložit, aby se změna pro vybranou stránku projevila? (je mi jasné její pojmenování dle admin názvu).

Je o vzhled Bootstrap, subtheme starterkits cdn.

Děkuju

zalezi co presne si

zalezi co presne si predstavujes pod jinou strukturou stranky. nicmene si troufnu odhadnout: vezmes jako zdroj page.tpl.php a zkopirujes na page–NECO.tpl.php. a co je NECO? hledej na google: „drupal theme suggestions page.tpl.php“ . Drupal hleda co nejvic specificky template(napr pro node s nid = XY), pak mene specificky (napr podle node type), pak jeste mene specificky (obecny vychozi) atd. Aby vedel o tech navrzich tak hledej frazi viz predchozi.

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Support

Psychologie - poradenství