Přeskočit přímo na text


Zobrazení uživatelů podle klíčových slov

Kategorie: Jak na to?
Týká se verze: Drupal 8.x

Ahoj, potřebuji vyřešit vyhledávání mezi profily uživatelů podle klíčových slov, které zadávali při registraci. Např. Mám vytvořený slovník taxonomie Kraj-Moravskoslezský-…výpis měst…, které se zobrazují jako roletkové menu při registraci. ALe nevím jak to udělat, aby se mi zobrazili uživatelé podle konkrétního města, když je chci vyhledat. Třeba jakoako klasická seznamka.

Děkuji

 

Pomocí views + contextual

Pomocí views + contextual filters (v části „advanced“ v nastavení views). Podívejte se pro inspiraci, jak funguje defaultní view Drupalu – taxonomy_term (/admin/struc­ture/views/vi­ew/taxonomy_ter­m). Vypisuje obsah (uzly) vztahující se k danému taxonomickému termínu. Vy potřebujete udělat totéž, ale s uživateli (takže si uděláte view vypisující uživatele a nastavíte ho velmi podobně).

Nemůžu se tím stále

Nemůžu se tím stále proklikat. Prosím ještě jednou. Potřebuji vytvořit nejlépe Blok, ve kterém budou na výběr v rozbalovacím seznamu přednastavené položky k vyhledání daného uživatele (Nepřihlášený uživatel má možnost zvolit např. Muž-Město-druh práce) a dá vyhledat. Den Blok si pak nechám zobrazit v Hlavičce.
  • Tak si tedy potřebuju vytvořit dané slovníky, ty propojit s uživatelem a následně nechat zobrazit jako volby k vyhledávání v nějakém tom Bloku.
…ale nevím jak.

To jsem si neuvědomila, že to

To jsem si neuvědomila, že to možná budete chtít jako rozbalovací vybírátko i na výstupu. Tak jinak v tomto případě. Contextual filters nechte být a použijte filtrování v sekci „Filter criteria“ a u příslušného filtru (to bude ta vaše taxonomie) zvolte „Exposed“ – to znamená, že se nefiltruje napevno určitá hodnota, ale filtr dáte k dispozici uživateli na výstupu. Pro příklad, exposed filtry používá např. vestavěné view Content (/admin/struc­ture/views/vi­ew/content). A ještě v pokročilých nastaveních (Advanced) v části „Exposed form“ nastavte „Exposed form in block“: Yes

Ano, to je přesně ono.

Ano, to je přesně ono. Mockrát děkuji :-)

Mám ještě otázku k tomu

Mám ještě otázku k tomu rozbalovacímu vybírátku na výstupu. Mám vytvořený slovník:
  • KRAJE-Středočeský, Praha a okolí, Vysočina…atd
  • STŘEDOČESKÝ-Kladno, Kolín, Mělník…atd
Jak docílím toho, aby ty vybírací nabídky byly na sobě závislé, když například zvolím výběr Středočeský, tak se v dalším vybírátku zobrazí pouze ty příslušné města Středočeského kraje. Díky

modul simple hierarchical

modul simple hierarchical select

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Support

Psychologie - poradenství