Přeskočit přímo na text


Vložení Google mapy do webu - D7

GeSHi library error: modules/geshifilter/geshi is not a directory.
Kategorie: Jak na to?
Týká se verze: Drupal 7.x

Zdravím všechny, co sem zavítají a chtěla bych vás poprosit o pomoc, jak na vložení Google mapy do webu jako sídlo firmy. Používám Drupal 7 a modul Location Map. Při konfiguraci modulu se vše bez hlášení chyb uloží. Po uložení bloku Location Map static image block se však objeví hláška:

Notice: Undefined index: locationmap_tex­t_top ve funkci locationmap_bloc­k_save() (řádek: 355 v souboru C:\…\…\drupal-7.0\sites\all\mo­dules\location­map\locationmap­.module).

V bloku se nezobrazí žádná mapa, jen odkaz Location map. Po kliknutí na odkaz se zobrazí chyba:

This web site needs a different Google Maps API key. A new key can be generated at http://code.google.com/…/signup.html.

Vygenerování nového klíče ale nepomůže…

Nemáte případně podobné zkušenosti a nevíte prosím co s tím? Nebo neznáte prosím lepší řešení vložení mapy na web pro Drupal 7? Předem moc děkuju za pomoc.

 

Iframe?

Co to tam hodit jako iframe?

Skutočne na zobrazenie jednej

Skutočne na zobrazenie jednej mapy firmy je modul gmap zbytocny.

  • Môžete použiť niečo menšie a jednoduchšie ako napr: http://drupal.org/project/gmapez
  • alebo najjednoduchšie prihlasiť sa do účtu google(ak nemáte vytvorte si ho), chodte na google maps, v lavej casti mate moznost vytvorit vlastnu mapu, kam si pridate aj značku a popis. A potom na pravej strane v hornej lište je odkaz z názvom „Odkaz“, kde ked kliknete nájdete „Vložte HTML kód do webovej lokality“. Ten kód treba vložiť na stránku(pod kódom je aj možnosť úpravy veľkosti), dať full html a malo by to fungovať aj bez modulu.

Vložit ten odkaz z Googlu

Vložit ten odkaz z Googlu jako iframe (přesně tak, jak píšete) jsem zkusila jako první postup, než jsem použila modul. Bohužel i na full html se mi mapa zobrazovala jen jako odkaz. Zkusím to ještě jednou a pokusím se pohrát s nastavením full html. Každopádně děkuju moc za radu – aspoň vím, že tou jednodušší cestou to opravdu jde, jen mám asi něco špatně v nastavení. Kdyžtak vyzkouším gmapez.

Nastavení

Tak chyba byla v nastavení. Každopádně všem děkuju za rady. Díky tomu jsem věděla, kde musí být chyba.

RE: Nastavení

A copak tvoříš hezkýho Šárko?

a kde byla?

…ta chyba v nastavení? Řeším stejný problém. Díky.

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.

Support

Psychologie - poradenství