Přeskočit přímo na text


PHP - výpis více hodnot z jednoho sloupce (seskupení + oddělovač)

Kategorie: Jak na to?
Týká se verze: Nespecifikováno
Zdravím v diskusi, věděl by někdo jak z níže uvedené konstrukce získat data ve stylu „Karel Novák“,„Franta Vonásek“ atd.? Do tabulky se ukládají data z formuláře, a ta tabulka má sloupce id, data_id, name… Do name se ukládají data ze všech polí z toho formuláře, rozlišit by to šlo snad podle toho data_id. Nyní se mi to vypisuje bez oddělovačů ve stylu Karel NovákFranta Vonásek apod. [geshifilter-code] $sql = „SELECT * FROM zaznamy WHERE name = ‚jmeno‘ OR name = ‚prijmeni‘“; $result = $conn->query($sql); if ($result->num_rows > 0) { while($row = $result->fetch_assoc()) { echo $row[„value“]; } } else { echo „Nic nenalezeno“; } $conn->close(); [/geshifilter-code]
 

Doplnění

V tabulce je ještě sloupec values, takže výpis dat vypadá např. takto: [geshifilter-code] 6 Karel 6 Novák 7 Franta 7 Vonásek atd. [/geshifilter-code]

cejtim poradnou prasarnu…

cejtim poradnou prasarnu… tohle maji byt vysledky z webformu, ze? kde to chcete vypisovat?

Jde mi pouze o radu (není to pro Drupal)

Nechci to použít pro Drupal, ale nemám se koho zeptat. Jak píšu, jde mi o to jak dosáhnout určitého formátu výpisu z DB (ne Drupal) pokud je výsledek jen text za sebou bez oddělovačů. Tzn. z formátu (výsledku pole) Karel NovákFranta VonásekBožena Zelená atd. dostat „Karel Novák“,„Franta Vonásek“,„Božena Zelená“. Pro někoho kdo ovládá PHP to bude jistě hračka. Děkuji.

Pokud nevadí, že bude

Pokud nevadí, že bude odělovač i na konci, tak je řešení triviální: echo $row[„value“]; nahradit za echo $row[„value“] . „ oddělovač “; Pokud chceme oddělovače přidat fakt jen mezi řádky, tak si naplnit jednotlivými řádky pole a pak ho implodovat s nějakým oddělovačem.

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.

Support

Psychologie - poradenství