Přeskočit přímo na text


dva až tři nody v jednom - jde to?

Kategorie: Jak na to?
Týká se verze: Drupal 7.x

Zdravím, mám tři věci:

  • typ obsahu „zápis do třídnice“ = vkládání dat
  • view, které zobrazuje již vložené zápisy
  • jednotlivé uživatele s rolí „žák“

Potřeboval bych vyrobit „hybrida“, který zobrazí v hlavičce údaje z polí uživatelského profilu vybraného žáka (výběr přes entityreference field typu seznam), uprostřed view s daty z tohoto typu obsahu které se vztahují k vybranému žákovi a úplně dole (patička) ten formulář pro vkládání dat typu „zápis do třídnice“ (nejde o webform ani entityform, jen speciální typ obsahu), ideálně s předvybraným entityreference polem „žák“ (ale nemusí být).

Zatím jsem došel sem pomocí spojení dvou views:

  • takto to vypadá před zadáním jména žáka:
drp1.png
  • a takto po zadání (oba filtry jsou propojené, stačí vyplnit první s názvem „Vyber žáka“ a odeslat a dovyplní se i druhý s názvem „Jméno“)
drp2.png

pod spodní tabulkou s výpisem dat je jen odkaz na přidání nového obsahu typu „Zápis do třídnice“ – ten bych rád nahradil přímo tím vkládacím formulářem, aby bylo vše na jedné stránce..

Na současném řešení mi vadí zaprvé ten odkaz místo přímého vkládání obsahu a zadruhé ty dva viditelné filtry, když se používá jen jeden. Zkoušel jsem nastavit v css display: hidden, ale to schovalo oba filtry, což zase nechci :-) Napadlo mě ještě místo dvou views použít pro vršek přímo stránku uživatele, do ní vložit views s výpisem dat a vkládací formulář, ale nevím úplně jak na to. Čili buď:

  • vložit do views ještě jedno views (umím) a jeden vkládací formulář (neumím), nebo
  • do uživatelského profilu vložit views (nějaký views field?) a formulář (neumím)

Nevěděl by někdo jak na to?

Moc díky všem za odpověď

PřílohaVelikost
drp1.PNG53.58 KB
drp2.PNG51.12 KB
 

Moduly na vkládání view do

Moduly na vkládání view do pole existují, například https://www.drupal.org/project/viewreference

Co se týče formuláře, aniž byste programoval, je to horší, ale vy to chcete až pod profilem dole, takže by stačilo pod něj umístit blok. Dát formulář do bloku umí modul https://www.drupal.org/project/formblock.

Nemá sice stabilní verzi, ale použili jsme ho už v D7 několikrát, kdyby to zlobilo, zkuste -dev verzi.

Pokud si pamatuju, nějak jsme debugovali použití spolu s captchou (což asi nepotřebujete) a vkládání příloh (což asi taky nepotřebujete), takže by to mohlo klapnout.

Moc děkuji za nasměrování,

Moc děkuji za nasměrování, Evo, určitě to vyzkouším. Vkládání příloh ten můj formulář má – jde o „nahrávání“ not v pdf. Nahrávání v uvozovkách, protože mám v plánu pouze vybírat ze souborů na serveru a jen je „nalinkovat“.. :-) Tak snad se to bude chovat rozumně..

kdyz prijdes na pristi meetup

kdyz prijdes na pristi meetup (a kdyz to zaroven teda klapne i me, coz uvidime podle terminu) tak ti ukazu jak si to za 5 minut napsat ve vlastnim modulu.

kdyz o tom tak premyslim, kdyby prisli alespon 3 „klikači“ tak bych udelal nejakou prednasku a tom jak prekonat barieru prvniho napsaneho modulu.

To by bylo super, je už

To by bylo super, je už nějaké datum? ideální by pro mě tedy byla Praha, protože mám práci a k tomu ještě na stará kolena školu a nějaké velké zájezdy už asi časově nedám…možná s výjimkou víkendu.. :-)

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Support

Psychologie - poradenství