Přeskočit přímo na text


Databáze je příliš velká pro Backup & Migrate: pomůže ruční přeimportování jednotlivé tabulky?

GeSHi library error: modules/geshifilter/geshi is not a directory.
Kategorie: Jak na to?
Týká se verze: Drupal 7.x

Potřebuju změnit zobrazení pole, jenže se snažím web nahrát přes Backup & Migrate na můj localhost, tak to skončí timeoutem (přestože ho mám v php.ini vypnutý!?!).

Takže jsem si přes adminer stáhl databázi a naimportoval na localhost. Tak to funguje. Takže provedu na localhostu změny a ty potřebuju dostat nazpět na ostrý web.

Potřebuju udělat změny jen ve field_config a field_config_in­stance. Pole, o které jde, se ještě vyskytuje v cache, ale tu můžu promazat a tím je vyřešeno, ne? Stačí přeimportovat jen tyhle dvě tabulky a promazat cache, nebo si musím ještě něco ohlídat?

 

pole data

Ještě poddotaz: co kdybych v té tabulce editoval jen záznam pro to mé pole. Z localhostu si stáhl soubor ze sloupce data a ten pak nahrál na ostrý web? Bude to fungovat, nebo tam jsou nějaké skryté závislosti?

32 MB

Ještě k tomu Backup & Migrate. Ten funguje jen do 30 MB, ale i pro promazání logu a stringů v i18 jsem pořád na 32 MB. Můžu ještě ušetřit nějaké místo na Search API, když smažu všechny indexy, ale do toho se mi nechce, protože bych musel vypnout web. Zatím to vypadá, že můžu Backup & Migrate odinstalovat, protože už ho asi nevyužiju.

problem solved

Znáte to… Zeptej se a pomoc si sám :).

Takže jde to přes modul Devel přímým vložením PHP kódu.

$instance = field_read_in­stance($entity_ty­pe, $field_name, $bundle_name); $instance[‚re­quired‘] = TRUE; field_update_in­stance($instan­ce); 

V mém případě to vypadlá takto: $instance = field_read_in­stance(‚node‘, ‚field_sort‘, ‚product‘); $instance[‚dis­play‘][‚defau­lt‘][‚type‘] = hidden ; field_update_in­stance($instan­ce);

PS: všechny uvozovky jsou nahoře, ale tedy ty blbé filtry všechen kód mrví

Profily

Tak jsem zjistil, že Backup&Migrate má instalační profily. Takže už si zálohohuji i části tabulek. Takže jsem si udělal i zálohy čistě jen na data,nebo jen na nastavení. Taková záloha je malinká a dobře se s tím pracuje. A vždy vím, co přesně se aktualizuje.

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.

Support

Psychologie - poradenství