Přeskočit přímo na text


Automatické vyplnění pole EMAIL - jak na to?

Kategorie: Jak na to?
Týká se verze: Drupal 7.x

Zdravím všechny, řeším následující problém – rád bych v node nazvaném Omluvenka žáka „vyrobil“ možnost automatického vyplnění pole „email učitele“ na základě vybrané hodnoty z jiného pole ve stejném formuláři (ne webform, jen node), ve kterém se vybírá konkrétní učitel (pole „Učitel“).

  • pole učitel je entity reference field s referencí na typ USER, zobrazující vytvořené Entity reference view, které filtruje zaregistrované uživatele s rolí „učitel“, kteří jsou aktivní.

Seznam učitelů (entity reference) mi funguje dobře, a to včetně zobrazování učitele i s emilem (ovšem pořád v jediném poli) potřeboval bych ale nějak dostat do vedlejšího pole email vybraného učitele a je mi vcelku jedno jestli se pole vyplní hned nebo a při ukládání. Pole email potřebuji dále využít k odeslání takto vytvořené omluvenky na učitelův email..

Našel jsem NÁVOD jak tuto funkčnost docílit u nodů pomocí Entity Reference Autofill modulu, ale bohužel uživatelský profil stojí tak trochu mimo a tohle u něj nefunguje, nebo jsem alespoň zatím nepřišel na to jak (když půjdu podle návodu, potřebuji vložit EXISTUJÍCÍ pole, které se pak samo vyplní, bohužel ale mezi existujícími poli standardní pole z uživatelského profilu nejsou, asi nejde o entity-fields).. :-(

Přemýšlel jsem o použití modulu Profile 2, ale při jeho testování ani ten nezpřístupnil pole o která mi jde. Ideální by byl modul Content profile, ale ten zas skončil s Drupalem 6 a náhradu jsem zatím nenašel.

Neuměl by mi, prosím, někdo poradit cestu?

Moc děkuji předem všem

Robii

 

Mě by se jako učiteli možná

Mě by se jako učiteli možná úplně nelíbilo, že je můj email dostupný na webu. Pokud na té omluvence nemusí být přímo vidět a potřebujete ho primárně k odesílání, pak bych na to šel přes Rules. Přes ty asi stejně budete ty maily rozesílat. V nich si v sekci akce načtete tu referencovanou entity (učitele) a vytáhnete si z něj email, který pak zadáte do samotné akce odeslání emailu.

souhlasim s Petrem. nechat

souhlasim s Petrem. nechat v kombu jen jmena ucitelu a vedle dat checkbox „poslat mailem uciteli“ a cele to pak zpracovat v Rules. Je pravda, ze ovladnout Rules v plne krase uz je trochu pro ninju :-) Pokud by tam mel byt checkbox tak bude nutne udelat vice Rule components(ted nevim presne ten nazev), ale jinak proste Fetch entity by property (entity type user, fetch by uid, hodnota z entity reference fieldu)

jinak Profile2 je nastupce

jinak Profile2 je nastupce Content profile. Ma oproti nemu v sedmicce jednu nevyhodu a to, ze nelze komentovat Profily. Ale jako potrebny ho vidim az kdyz opravdu potrebuju jednomu userovi udelat vice profilu – napr Student a Ucitel. pro ucitele me zajimaji jine fieldy nez studenta. a student teto skoly muze za 5 let byt jejim ucitelem. zatim jsem to potreboval jedinkrat a to pri reseni spolujizdy – ridic ma vyrazne jiny pole nez spolujezdec. v pripade, ze jsem si jisty, ze nepotrebuju dva a vice ruznych profilu tak preferuji fieldování user entity.

Díky za odpovědi, zkusím to

Díky za odpovědi, zkusím to přes Rules. Mohl by ten postup někdo, prosím, více rozvést (návod pro blbce)? Ještě nikdy jsem přímo s Rules nepracoval a když jsem se pokoušel přišlo mi to dost složité.. :-)

Jinak samozřejmě že učitelé mají své služební maily, takže zobrazení mailu až takový problém zase není, a i tak by se dalo použít uživatelům skryté pole, které by se ale i tak vyplnilo.. :-)

Checkbox netřeba, omluvenka se má povinně zaslat učiteli a řediteli školy, takže žádné volby.. :-)

V profilech žádná extra data zatím nebudou, jen jméno, příjmení, email a telefon. U rodiče možná ještě jméno a příjmení dítěte, nebo jen jeho přidělené ID. Na osobní data máme vlastní systém na vlastních serverech, řešení které tvořím má sloužit v podstatě pouze k informování rodičů a nových zájemců školou a na kontak rodič ⇒ škola. Zatím nic hlubšího.. :-)

when New content created →

when New content created → fetch entity by property → send email. dej tomu hodinku a zvladnes to.

Moc díky, Karlosi, dám tomu

Moc díky, Karlosi, dám tomu klidně i víc když to povede k pochopení Rules – to je můj sen. Views jsem se kdysi také bál a nakonec je pochopil (sice zatím ne komplet,ale tak abych je mohl používat).. :-)

existuje video serial

existuje video serial „Learning rules“ puvodne od spolenosti NodeOne kterou pozdeji koupil Wunderkraut. bylo to uploadovane na Vimeo. da se to celkem lehce vygooklit. bylo to sice natocene pro D6, ale pro pochopeni myslim dobre. Asi jedina vec ktera mi pri prechodu na D7 v rules chvili trvala tak byly LIST promenne.

V obecném nastavení Rules si

V obecném nastavení Rules si zapni debugování. Pak ti na stránce po proběhnutí Rules vyskočí report ve kterém můžeš zjistit v jakém kroku a proč se dané pravidlo zaseklo.

Moc díky za dobrou radu,

Moc díky za dobrou radu, provedu :-)

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Support

Psychologie - poradenství