Přeskočit přímo na text


Porovnání funkcí CMS Joomla a Drupal

Kategorie: Ostatní
Týká se verze: Drupal 6.x

Zdravím.

Pracuji na porovnání funkcí dvou pro hodně lidí zajímavých CMS v PHP: Joomla a Drupal.

Již téměř hotová verze (řekl bych beta1;) je momentálně u mě na: http://www.krato.cz/…mla-a-drupal

Pokud máte zájem, pomozte prosím tento unikátní přehled vylepšit, napište co je v něm špatně, které běžně používané funkce lze jak rozejít a v tomto porovnání to chybí apod.

Pokud vás porovnání skutečně zaujalo a může se i vám hodit, můžeme se domluvit na dlouhodobé spolupráci v rámci které např. dostanete práva na editaci.

Jinak toto porovnání vzniklo původně pro moji vlastní potřebu, kolega mě láká z Joomly na Drupal a tak jsem potřeboval zjistit, zda by mi některé funkce nechyběly a to celé navíc zkomplikovalo letošní vydání nové verze Joomly. Uvědomil jsem si ale, že by se toto porovnání mohlo hodit nejen mně.

 

„Možnost psaní článků

„Možnost psaní článků ve více jazycích“ neni spravne. Je mozne prelozit jakykoliv typ obsahu. Spravna odpoved u Drupalu je tedy „ano“.

„Náhledy obrázků“ Drupal ano (Thickbox, Greybog, Lightbox)

„Upozornovani na nove clanky pres email“ Drupal ano (Subscriptions)

„Dialog obrázků: Náhled jednoho vybraného obrázku přímo v seznamu souborů“ nechapu

„Rozšířené (počet návštev pro jednotlivé dny v měsíci, nejnavštěvovanější stránky, stránky ze kterých uživatelé přišli, …)“ Drupal ano (nejnavstevova­nejsi, referers, nejnavstevovanejsi dle uzivatele)

„Fórum s rozšířenými funkcemi“ e nepresne. Co jsou rozsirene funkce? Mel byste je definovat a pak muzeme napsat zda je Drupal umi nebo ne.

„Zakladni galerie“ – odkazal bych spise na Image a Acidfree, Gallery2 bych uplne vynechal, to je hrozny software

„Galerie s rozsirenymi funkcemi“ – stejny problem jako forum

„Rozšířená správa úkolů vývojového týmu (více uživatelů)“ Drupal ANO – modul project a project issue tracker

Jinak dobra prace

Ad „Možnost psaní

Ad „Možnost psaní článků ve více jazycích“: Jste si jistý? V Drupal 6 jsem v typech obsahu pro článek (/admin/conten­t/node-type/story) zapnul „Podpora více jazyků: Zapnuto, s překladem“ a předem samozřejmě aktivoval příslušný modul. výsledek je takový, že každá jazyková verze se ukládá jako node zvlášť, což u stránky odkázané z menu nevadí, ale pokud se jedná o článek, tak se v seznamu článků nezobrazí jen jedna jazyková verze, ale všechny. Nevíte, jak si s tímto poradit?

„Náhledy obrázků“: Děluji, vyzkouším. Avšak umí jeden z těch modulů generovat náhledy z originálů sám od sebe tak, abych je nemusel předem vygenerovat já ručně a pak nahrát na ftp a udělat z obrázku odkaz, tj. tak jak je to u klasického Lightboxu? FBoxBot, který je pro Joomlu, generuje náhledy naprosto automaticky a ty pak vypadají jako ten obrázek s lupou na http://j10.krato.cz nebo např. na http://www.erega.cz/…asus-skladem .

„Upozornovani na nove clanky pres email“: Děkuji, vyzkouším.

„Dialog obrázků: Náhled jednoho vybraného obrázku přímo v seznamu souborů“: Že se vám v dialogu výběru obrázku po kliknutí na soubor zobrazí okamžitě jeho náhled. Klasický fckeditor zobrazí náhled až po odsouhlasení výběru souboru a když chcete vybrat jiný, musíte znova kliknout na myslím „browse“, což zdržuje.

„Rozšířené (počet návštev pro jednotlivé dny v měsíci, nejnavštěvovanější stránky, stránky ze kterých uživatelé přišli,…)“: Podívám se a porovnám s JoomlaStats, což jsou opravdu rozsáhle statistiky (přístupy pro měsíce, dny, boti a vyhledávače, odkud lidi přišli, …).

„Fórum s rozšířenými funkcemi“: Ano, máte pravdu, je to nepřesné (konec konců ze začátku to bylo jen pro moji vlastní potřebu;). Pokusím se vymyslet nějakou definici těch rozšířených funkcí v mém podání, zatím považujte za rozšířené funkce cca to, co umí phpbb2 (popř. phpbb3, ale stačilo by něco poboného k phpbb2).

„Zakladni galerie“: Děkuji, vyzkouším.

„Rozšířená správa úkolů vývojového týmu (více uživatelů)“: To zní zajímavě, to musím zkusit :-) Avšak musí to funkcemi zhruba odpovídat FlySpray, tj. různé parametry u úkolů, přehledný přehled, možnost více projektů (hodí se např. pro spravování úkolů na hlavní doméně a poddoméně zvlášť) apod.

Celkově děkuji za Váš příspěvek. Až to porovnání doladíme, snad bude užitečné co nejvíce lidem.

Podivejte se na drupal.org a

Podivejte se na drupal.org a vyhledejte si ruzne chyby v bugtrackeru (Issues). Pak se podivejte na projekty…

„Dialog obrazku“ Chapuli

„Dialog obrazku“
Chapuli vas dobre jedna se vam o nahled obrazku pri vkladani do clanku – node (usuzuji ze zminky o FCK editoru)
Ja k tomu pouzivam modul imagepicker. Zobrazi k editovanemu nodu vlozeni iframe kde je moznost nahrat, smazat, upravit popisy obrazku, zaradit do slozek atd. Samzrejme i moznost rovnou vkladat do editovatelneho node. Kazdy uzivatel ma automaticky vytvoren svuj vlastni adresar ve tvaru files/imagepic­ker/pismeno_a­becedy/nic_uz­vatele.

„Dialog obrazku“: imagepic­ker

Ten imagepicker vypadá zajímavě. Spolupracuje i s fckeditorem (či jiným, kvůli tomu bych možná preferenci wysiwyg editoru změnil;)? Tj. mohu při editaci článku ve fckeditoru někde snadno zobrazit a nebo mít zobrazený seznam obrázků i s jejich náhledy?

Nejlepší bude ho vyzkoušet. Dnes nebo zítra se na něj podívám. Každopádně děkuji.

Tak to bohuzel nevim –

Tak to bohuzel nevim – neskousel jsem. FCKeditor nepouzivam … zvolil jsem jednodusi cestu a to modul bueditor ktery ale primo s imagepicker nespoluprauje. Imagepicker je po instalaci primou soucasti nodu a na zvolenou pozici vklada HTML tagy. Je potreba si trochu pohrad z nastavenim html filtru a taktez si upravit v administraci vkladani tagu obrazku.

Jinak ten bueditor mi vyhovoval svou jednoduchosti a uspornym scriptem, na druhou stranu ma nepreberne moznosti v nastaveni a pridavani funkcionality do (pseudo) wiwing editoru a pro kazdou roli lze nakonfigurovat jine zobrazeni prvku a funkcnost (ostatne to umi i FCK edtor)

„Nahledy obrazku“ Kazda

„Nahledy obrazku“
Kazda galerie pouzivana v Drupalu umi nejen automaticky generovat trubnaill, ale ve sve podstate i hromadny import a pomoci modulu imagecashe i nastavit ruzne velikosti nahledu pro ruzne prilezitosti :-)

„Forum s rozsirenymi funkcemi“
Tak tady pokud budete chtit tak jako ja forum plne integrovane v prostredi Drupalu a k tomu mit moznost moderovani, vkladani dalsho obsahu (obrazky, video atd) je trsoku problem. K zakladnimu core modulu komentaru – fora je potreba dohrat hned nekolik dalsich modulu ktere splni vase prani. Ale zase si myslim ze je to porad lepsi reseni nez zvolit phpbb ktere funguje jen jako nastavba nad Drupalem ci Joomlou

ad Forum – jinymi slovy to

ad Forum – jinymi slovy to jde. zalezi jen na tom, jak se to zada.

a jinymi slovy my drupalisti bychom byli radi, abyste pro kazdou polozku zvolil drupalovske moduly a ne externi software nad kterym drupal nema kvalitativni kontrolu :)

Fórum

Dobrá, chápu. Doporučte mi tedy prosím které moduly mám nainstalovat, abych dostal fórum funkcemi co nejvíc podobné phpbb2.

Opravdu nedoporucim :)

phpBB2 ma priblizne milion funkci. kacite zprostredka lesa, misto od kraje. cilem prece neni zkopirovat funkcnost, ale dosahnout sve predstavy.

treba moje predstava fora muze byt: mam ruzne kategorie (viz drupal.cz/forum), do nich muzu davat prispevky. Na moje prispevky muze nekdo odpovidat. A tim to pro me hasne. Takze zapnu normalni Forum a koncim.

druha predstava: chci k tomu, aby uzivatele meli obrazky. tak v nastaveni zapnu podporu obrazku a koncim.

treti predstava: nevyhovuje mi drupalovske zobrazeni fora a chci tu silenost, kde je prispevek a primo pod nim jsou odpovedi, v divnych rameccich. k tomu chci moznost oznacit vsechny prispevky za precteny. tak nainstaluju Advanced forum: http://drupal.org/…vanced_forum a zase koncim.

ctvrta: chci aby kazdy uzivatel ziskaval body za prispevky. tak nainstaluju Userpoints: http://drupal.org/…t/userpoints a koncim.

pata: chci moderaci. nainstaluju Forum Access: http://drupal.org/…forum_access a koncim.

uz je to jasnejsi? kazdy ma vlastni pozadavky a neda se rict, co je co. proto vam stejne nezbyva nic jineho nez tam proste dat „Forum: Ano“, „Pokrocile moznosti fora: Ano, s moduly“

Doplnění ke srovnání: fórum, vyhledávání

Když jsem kdysi zvažoval používání drupalovkého fóra, chtěl jsem jednoduchou věc: zasílání upozornění na odpověď (i s odpovědí) mailem. Akorát jsem si mohl říct, že to chci, žádný modul to neumí (resp. náznak byl, ale nefungovalo to), takže končím.

Taky jsem chtěl to fórum prohledávat a zjistil jsem, že drupal neumí najít část slova, takže i tady končím.

Autorovi srovnání joomly a drupalu bych doporučil mrknout na vyhledávání v obou CMS – pokud pro Drupal nenexistuje žádný modul rozšiřující možnosti fulltextového vyhledávání (fakt nevím a budu rád, pokud ano (možná by trochu pomohl Porter-Stemmer modul, ale ten řeší problémy angličtiny)), tak může dojít k takovým faux pax jako když si do vyhledávacího políčka na drupal.org zadáte řetězec „upal.or“ (čekal bych záplavu výsledků s obsahující drupal.org, ale výsledek je: 0).

Proč drupal.cz používá na vyhledávání Google a CMS nehledá sám ve vlastní databázi? Proč není pod tímto příspěvkem možnost zvolit upozornění mailem na odpověď (to samé na drupal.org) – není zájem, nebo to prostě „nejde“?

modul Subscriptions resi

modul Subscriptions resi upozornovani na nove prispevky. Proc to nema drupal.cz? Nevim, jsem linej to nainstalovat a nechodi mi desitky mailu denne s pozadavkem na neco podobneho.

drupal.cz pouziva google z mnoha duvodu, nektere jsou i financni. proc drupal.org (a modul Search) nehleda v castech slova? protoze standardni modul Search proste indexuje slova, ne casti slov (to by ani nebylo jednoduche). a LIKE nebo FULLTEXT search nad temi stovkami tisic uzly ktere na drupal.org jsou? to by asi neslo.

mimochodem, proc silverstripe.com (isnpiroval jsem se z nicku, nevim jestli spravne) hleda na Google COOP search? :)

muj nazor

Zálohování souborů a databáze – pravidelné zálohy mi garantuje hosting, pokud potřebuju něco přenést na jiný server tak ftps + phpmyadmin (to zvladne i male decko)

instalace přes ftp a web – co je to za nesmysl? oboji je prece nutne v kazdem webovem systemu nebo jak joomlu dostanete na server?

jazyky – obecne od D6 je spousta veci v jadru, zbytek pomoci i18n. Obecne lze rict ze nabizi kompletni preklady cehokoliv.

kategorie, podkategorie, clanek ve vice kategoriich jednoznacne ano, v jadre

nahledy – spolehlivy modul image ktery se stara o obrazky, v nem obsazeny modul image_gallery. Vyborna implementace lightboxu. v modulu image je mozne nastavit vice(8 myslim) ruznych rozmeru „derivatu“ obrazku. pro vkladani obrazku do clanku je idealni img_assist – v zakladu vlozi thumbnail a ten je mozne zvetsit ___boxem.

wysiwyg – osobne preferuji TinyMCE ktery je IMHO do Drupalu nejlepe integrovan. v kombinaci s img_assist a IMCE splnuje vsechny polozky co mate napsane u „Dialog obrazku“

na statistiky primo v systemu se vybodnete(i kdyz drupale nejake ma). Kdyz se ma neco delat ma smysl delat to poradne. Takze integrujte google_analytics (nejlepe nedavat do kodu templatu ale modulem ktery ma dalsi nastaveni – napr vynechani urcitych roli ze sledovani – aby administrace stranek nezkreslovala statistiky)

forum bylo probrano

galerie – jiz jsem psal: image + image_gallery + lightbox2 + img_assist. jak psal myslim Jakub – nema cenu integrovat aplikace tretich stran

eshop – finisuje Ubercart.

Drupal nekompaktní – co položka nastavení, to tři řádky pod sebou proboha co to je za nesmysl ???

Pokud chcete vytvorit web jako admin, alespon nejake znalosti php/mysql/xhtml/css musite mit tak jako tak a pak ocenite moznosti modularity a API drupalu, hubenost jeho jadra – pouzijete jen to co opravdu potrebujete. Pokud budete v pozici redaktora tak je velkou vyhodou drupalu to ze nema backend. Kdyz jsem na clanku ktery chci upravit, nemusim to hledat v adminu, proste kliknu Upravit(prip treba Prelozit) a je to.

Re: muj nazor

Zálohování souborů a databáze: Zdaleka ne každý webhosting garantuje zálohy které uživatelům poskytne kdy budou chtít a navíc můžu potřebovat provést zálohu např. před nějakým větším upgradem. Možnost php a phpmyadmin tedy zmíním, avšak já porovnávám funkce CMS, ne webhostingů.

instalace přes ftp a web: Je to pod sekcí „rozšíření“, tudíž se to týká jen rozšíření do těchto CMS. V Joomle se rozšíření instalujou přes web, v Joomle 1.5 dokonce volitelně i přes URL adresu.

jazyky: Ok, tak mi poraďte, jak napsat článek ve dvou různých jazycích tak, aby pak byl v seznamu článků zobrazený jen v jednom preferovaném jazyce a ne ve všech pod sebou.

kategorie, podkategorie, clanek ve vice kategoriich – ano: Ok, vydržte, vyzkouším. Musím počkat do večera či zítřka na kolegu, který má s Drupalem větší zkušenosti a tak snad bude vědět, kde to najít (hlavně ten článek ve více kategoriích).

nahledy: Ok, mám v plánu prozkoumat. Zajistí mi něco z toho že obrázku při vkládání do článku nebudu muset ručně nastavit kde má náhled?

wysiwyg: Ok, přidám TinyMCE a vyzkouším, jak zvládá obrázky. Snad máte pravdu a splňuje opravdu všechny funkce ohledně dialogu obrázků i včetně zobrazení náhledů všech obrázků ve vybrané složce, tj. obrázek ve složce si chci vybírat podle náhledu, ne jen podle názvu.

na statistiky primo v systemu se vybodnete: Bohužel google_analytics neznám a tak nemohu srovnávat s JoomlaStats v Joomle. Dokáže google_analytics zobrazit i z jakých stránek návštěvníci přišli v určitý den? Pokusím se google_analytics co nejdříve vyzkoušet.

galerie: Ok, podívám se a porovnám i s Coppermine. Jak vypadá Coppermine a co zhruba umí můžete vidět např. na http://www.js-plzen-bory.cz/galerie/ , kde je navíc integrována do Joomly. V backendu, který tam není vidět, je možný i hromadný export a řada nastavení jako počet sloupců a řádků na stránce s náhledy a samozřejmě velikosti náhledů, kde staré náhledy lze kdykoliv přegenerovat.

eshop – Ubercart: Něco už jsem o něm zahlédl, přidám ho zatím jako neotestovaný a časem ho vyzkouším.

Drupal nekompaktní: Ve vaší instalaci Drupalu nemáte v nastavení u každé položky pod sebou název, editbox a popis? Samozřejmě vertikálně od sebe odsazené aby to zabíralo na stránce co nejvíce místa a tak se najednou na stránku vešlo co nejméně položek. To mi moc kompaktní nepřipadá. Pokud víte jak toto přepnout ze tří řádků na tabulkový výpis s třemi sloupci, dejte vědět. Tak to má mimochodem Joomla. Neříkám, co z toho je lepší, to je subjektivní záležitost, říkám, že se to v tom liší.

Filozofie – malé jádro: Ano, tak nějak to je, ale mé porovnání se zabývá funkcemi. Srovnání ostatních parametrů si musí čtenáři najít jinde (a nebo počkat, až to někdy sepíšu;).

Frontend a backend: Ale vždyť přece jde i v Joomle plnohodnotně upravovat články ve frontendu. To co lze dělat pouze v backendu je snad jen nastavení rozšíření. Každopádně rozdělení na frontend a backend je jeden z rozdílů těchto CMS, ale mohu je jen zmínit okrajově, jinak se mé porovnání zabývá hlavně srovnáním funkcí.

Stav k 18.9., pozor, testuji Drupal6

Včera jsem se dost věnoval Joomle, jak je asi vidět na http://www.krato.cz/…mla-a-drupal , dnes se jdu věnovat Drupalu.

Předem bych chtěl poprosit o doporučování jen těch modulů, které mají verzi i pro Drupal6, leč klidně devel verzi, hlavně, že nějaká použitelná k testování existuje. Ještě by se dalo zvážit zda do testu nepřidat i Drupal5, ale zdá se mi to jako krok zpět, přece je Drupal6 už tak dlouho venku, že nemůže být v mém přehledu horší, snad se mnou budete souhlasit. U Joomly se alespoň ukázalo, že Joomla 1.5, která vyšla cca v době kdy Drupal6, je celkově o trochu lepší než Joomla 1.0. Myslíte, že je nutné přidat do porovnání Drupal5 protože je teď lepší než Drupal6 a nebo je Drupal6 srovnatelný s Joomlou 1.5?

Dolů pod tabulku jsem přidal část „Zbývá otestovat“, takže nemá smysl mi doporučovat moduly, které tam již jsou zmíněny. Konkrétně je tam nyní (čtvrtek 18.9.2008 16:30) napsáno:
# Jeden článek ve více kategoriích (mělo by jít v základu).
# „Náhledy obrázků“: Vyzkoušet Thickbox, Imagepicker, Lightbox2 a dál hledat.
# „Upozornovani na nove clanky pres email“: Vyzkoušet Subscriptions.
# „Rozšířené statistiky“: Údajně v Drupalu už v základu.
# „Rozšířené statistiky": Vyzkoušet google_analytics.
# „Možnost psaní článků ve více jazycích“: Jak to udělat, aby se články napsané ve více jazycích objevovaly ve výpisu článků jen v jednom jazyce.
# Wysiwyg a dialog obrázků: Vyzkoušet TinyMCE, IMCE a img_assist.

A teď k tomu, co je sporné:

 • „Náhledy obrázků“ – Graybox: Nemá verzi pro Drupal6, ostatní (Thickbox, Imagepicker, Lightbox2) vyzkouším.
 • „Zakladni galerie“ – Acidfree: Nemá verzi pro Drupal6, stable má kupodivu jen pro Drupal4.
 • „Rozšířená správa úkolů vývojového týmu (více uživatelů)“: Modul project vyzkouším, avšak modul „project issue tracker“ jsem nenašel, našel jsem „Project issue tracking“, ale ten nemá verzi pro Drupal6.
 • „Možnost psaní článků ve více jazycích“: Stále nedořešeno, nevím co kde přenastavit tak, aby se na úvodní stránce článek napsaný ve více jazycích zobrazoval jen v jednom jazyce a ne pod sebou postupně ve všech.
 • „Náhledy obrázků“ – image_gallery: Nepodařilo se mi najít, asi je součástí modulu Image, ale asi jen ve verzi pro Drupal5.
 • „Náhledy obrázků“ – trubnaill, imagecashe: Ani jedno z toho jsem nenašel, našel jsem akorát imagecache a ten mohu vyzkoušet.
 • „Galerie“ – image + image_gallery + lightbox2 + img_assist: Jak jsem zmínil, image_gallery imho je obsažen jen v modulu Image pro Drupal5, existuje nějaké řešení i pro Drupal6?

re

A teď k tomu, co je sporné: „Náhledy obrázků“ – Graybox: Nemá verzi pro Drupal6, ostatní (Thickbox, Imagepicker, Lightbox2) vyzkouším. ___box jsou vsechny v podstate funkcne stejne jen jinak trochu vypadaji, v D5 jedu thickbox, v D6 lightbox2.

„Zakladni galerie“ – Acidfree: Nemá verzi pro Drupal6, stable má kupodivu jen pro Drupal4. opravdu ZAKLADNI je image_gallery, acid uz je neco navic

„Možnost psaní článků ve více jazycích“: Stále nedořešeno, nevím co kde přenastavit tak, aby se na úvodní stránce článek napsaný ve více jazycích zobrazoval jen v jednom jazyce a ne pod sebou postupně ve všech. Stale nevim co delate spatne :) 1. povolit prislusne moduly. 2. v nastaveni jazyku zvolte s prefixem cesty 3. u slovniku kam clanek radite povolte preklady 4. vydejte clanek v jednom jazyce, pak kliknete „prelozit“->„pridat preklad“ a je to.

„Náhledy obrázků“ – image_gallery: Nepodařilo se mi najít, asi je součástí modulu Image, ale asi jen ve verzi pro Drupal5.ano je to submodul modulu image, ve verzi pro D6 je obsazen, stejne jako image_import.

ad clanky ve vice jazycich:

ad clanky ve vice jazycich: to funguje, ale on mluvi i o uvodni strance. a to opravdu nefunugje, to je znama „feature“ D6. protse se to nestihlo. reseni je udelat si view, ktery vyfiltruje konkretni jazyk a nahradit jim uvodni stranku

Re: ad clanky ve vice jazycich:

Aha, takže v Drupal6 není možné aby to bylo automaticky podle jazyka o který požádá prohlížeč a nebo někde nastaví uživatel, že ho na website preferuje, jelikož to lze obejít jen takto přes Views.

Škoda, snad to bude brzy hotové, každopádně děkuji za jasnou odpověď na moji otázku.

Ne, to neni uplne presne.

Ne, to neni uplne presne. Kdyz udelate stranku a pak ji pomoci drupalu prelozite do vice jazyku, tak vse funguje. Ale kdyz na uvodni strance vypisujete takove stranky („Zobrazit na uvodni strance“), drupal neumi rozlisit jazyk. Nastesti vetsine webu to nevadi (protoze vetsina vicejazycnych webu nejssou „clankove“ weby a nebo si umeji poresit Views). V D7 by se to mohlo zmenit.

Seznam akcí, registrace na akce a obrázek automaticky odkazem

A ještě jsem přece jen pár funkcí do tabulky přidal, ale už asi žádné další přidávat nebudu, snad jen vyjímečně ;) Jedná se o:

 • První obrázek automaticky odkazem na článek: Chtěl bych aby článek nebyl vystižen jen nadpisem, ale i obrázkem. Tento obrázek by se zobrazil někde ve článku nahoře a byl by automaticky odkazem na tento článek aniž by to musel redaktor sám nastavit. Ukázka viz např. http://www.ageofconan.cz/ . Tato website sice jede na Joomle, ale i v Joomle teď hledám řešení, zatím jsem to vyřešil tak, že jsem si sám na to naprogramoval rozšíření. Co mi na to doporučíte za modul pro Drupal?
 • Akce: Akcemi jsou např. setkání a nebo nějaké závody (viz např. http://www.js-plzen-bory.cz/ ). Chci umožnit oprávněným uživatelům přidávat tyto akce a na některé stránce zobrazovat o akcích všechny podrobnosti. Akce by měly přesně definované parametry, např. datum, název, místo a kapacita. Co by na to bylo nejvhodnější použít, CCK a Views a nebo je pro to vhodný nějaký modul?
 • Registrace na akce: Dejme tomu, že chci, by se na tyto akce mohli lidi sami registrovat. To udělají tak, že vyplní formulář, který předem nadefinuji, jinak je to v podstatě totéž, co komentáře u článků. Jak toto docílit, opět přes CCK a Views?

ad 1: na to staci pridat do

ad 1: na to staci pridat do clanku fotografii, treba jako policko (CCK Imagefield). Pak v sablone jen zobrazit. neni potreba delat rozsireni

ad 2: Modul Event

ad 3: Modul Signup

Signup

Ad 3: Modul Signup nevidím ve verzi pro Drupal6. Existuje nějaké řešení pro Drupal6?

Jinak ad 1: Ok, děkuji; ad 2: Ok, budu tomu věřit.

D6 port zatim neni. V issue

D6 port zatim neni. V issue queue nejaka verze je, ale pockal bych…

Poslat nový komentář

 • You can use Texy! to format and alter entered content.
 • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
 • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Support

Psychologie - poradenství