Přeskočit přímo na text


začátečníci

Pro absolutní začátečníky. Návody na instalaci, používání a základní techniky.

Tutoriály k Drupalu 7 ke stažení

Uvolnili jsme ke stažení zdarma výukové materiály k Drupalu 7, určené původně pro naše školení. Můžete si je stáhnout na adrese: http://www.squelle.com/…do-drupalu-7 Tutoriály byly od začáktu zamýšleny tak, aby byly použitelné i samostatně, tj. bez návaznosti na školení.

 

Drupal školenia | SDA

Slovenská Drupal Asociácia sa chystá organizovať Drupal školenia. Základné info na drupal.sk . Pomôžte nám získať viac info o vašich požiadavkách v ankete na facebooku, alebo v komentároch na drupal.sk, alebo tu.

Ďakujeme

 

Colorbox cez CkEeditor

Autor: 
Viliam Kanianský (CoolStranky s.r.o.)

Návod pre skutočných začiatočníkov (editorov), ako vložiť colorbox efekt bez potreby vedieť html pomocou CKEditora. Bolo vytvorené fakt len narýchlo pre klienta.

Ke stažení: 
 

Instalace TinyMCE a IMCE v Drupalu 7

Drupal nemá vestavěný WYSIWYG editor (laicky řečeno: „tlačítka” pro formátování textu, jako jsou např. v MS Word). Výhodou je, že si můžete vybrat editor, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a dokonce používat pro různé účely na webu odlišné editory (můžete chtít například jiný editor pro hlavního administrátora webu, jiný pro redaktory a jiný pro anonymní uživatele). Nevýhodou pochopitelně je, že WYSIWYG editor musíte doinstalovat. Existují různé možnosti, jak to udělat.

 

Přesun webu na jiný server (Drupal 7) - pro začátečníky

Jak postupovat, jestliže potřebujete přesunout web například z lokálního vývojového prostředí na ostrý web, nebo z jednoho serveru (resp. webhostingu) na jiný?

 

Školení Drupalu 7 od Squelle (Praha, Brno)

Připravili jsme pro vás sérii školení, od přednášky pro úplné začátečníky, přes pokročilou konfiguraci, až po šablonování a tvorbu modulů.

Aktuální rozpis školení a možnost přihlásit se najdete na adrese: http://squelle.com/…i-konzultace

 

Drupal 7 - instalace krok za krokem pro začátečníky

Přísně vzato, umět nainstalovat Drupal NENÍ nutný předpoklad k tomu, abyste ovládli jeho základy. Existují totiž aplikace nebo webhostingy, které vám Drupal naservírují na stříbrném podnose, s instalací „na jeden klik“ – nebo dokonce i bez něj. Jestliže však svou snahu naučit se s Drupalem berete trochu vážně (tj. chcete být profesionál nebo alespoň pokročilý uživatel), pravděpodobně budete chtít instalaci sami umět a také rozumět tomu, co a proč děláte. Díky tomu budete mimo jiné vědět, jak váš web v Drupalu zazálohovat či jak jej přesunout na jiný server (otázky vyskytující se poměrně často i ve zdejším fóru).

V související prezentaci najdete stručnou rekapitulaci postupu v podobě screenshotů.

 

Jak zprovoznit hledání pomocí Apache Solr

Pokládal jsem dotaz do fóra, jaké vyhledávání používáte. A při tom jsem si řekl, že zkusím zprovoznit vyhledávání přes Solr. A jelikož jsem uspěl, tak se s vámi podělím. Předem upozorňuji, že se jedná o platformu Windows, ale pro linux je všude hafo návodů a navíc to bude skoro stejné…

 

Jak zprovoznit hledání pomocí Apache Solr

Pokládal jsem dotaz do fóra, jaké vyhledávání používáte. A při tom jsem si řekl, že zkusím zprovoznit vyhledávání přes Solr. A jelikož jsem uspěl, tak se s vámi podělím. Předem upozorňuji, že se jedná o platformu Windows, ale pro linux je všude hafo návodů a navíc to bude skoro stejné…

 

Jak nastavit WYSIWYG editor, aby škodil co nejméně?

Autor: 
Eva Rázgová
Ke stažení: 
 

Kdy, jak (a proč) se obejít bez vkládání obrázků do textu

Autor: 
Eva Rázgová
Ke stažení: 
 

Rules: jak podmínit uložení příspěvku zaškrtnutím checkboxu

Cílem je, aby se uzel uložil jen při splnění podmínky (typicky: zaškrtnutí políčka – něco jako „Souhlasím s pravidly…“; to je ale jen příklad, teoreticky může být podmínka jakákoliv).

 

Vytvoření pokročilé Fotogalerie v Drupalu – III.

Části seriálu

Kategorie (taxonomy)

Slouží k nastavení kategorií. V našem případě tří – a to roků.

 

Vytvoření pokročilé Fotogalerie v Drupalu – II.

Části seriálu

Potřebné moduly

Modulů není málo, ale většinu z nich byste stejně instalovali k jinému účelu.

 

Vytvoření pokročilé Fotogalerie v Drupalu – I.

Části seriálu

Úvod

Jelikož jsem se po letech rozhodl updatovat jeden z mých projektů z Drupalu 5 na Drupal 6, tak přišla ke slovu i fotogalerie. Doteď jsem využíval projektu Gallery 2 propojeného modulem s Drupalem.

 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Support

Psychologie - poradenství