Přeskočit přímo na text


vývoj drupalu

Pokud vyvíjíte moduly pro Drupal nebo se dokonce účastníte vývoje jádra, tato kategorie je pro Vás jako dělaná. Návody na Forms API, popis hooků, apod.

Drupal školenia | SDA

Slovenská Drupal Asociácia sa chystá organizovať Drupal školenia. Základné info na drupal.sk . Pomôžte nám získať viac info o vašich požiadavkách v ankete na facebooku, alebo v komentároch na drupal.sk, alebo tu.

Ďakujeme

 

Ozvěny z Drupal Developer Days Bruxelles 1. díl

S Markem Sotákem (Atomic Ant) a Jakubem Suchým (Acquia) jsme se začátkem února jako jediní z Čechoslováků zúčastnili Drupal Developer Days v Bruselu (DDDB). Jakub i Marek si zde vystřihli rovnou i přednášky. Jakub opět apeloval na psaní bezpečného kódu, Marek zase přednášel jak správně obléci modul pomocí nového rendering API v Drupalu 7.

 

Sázkový systém na Drupal.org

Rozhodl jsem se dát svojí roční usilovnou práci na drupal.org jako modul (diplomová práce). Jedná se o Sázkový systém (Betting system) což je sada modulů umožňující vést kurzové sázení. Díky systému je možné snadno proměnit svůj web na sázkovou kancelář (jako je např. iFortuna.cz).

Jsem přesvědčen o tom, že pro někoho bude tento modul užitečný.

 

Staň se Drupal profíkem za 20 dní

Od včerejška (1.4.2010) začal na blogu poměrné známé „drupal“ firmy Trellon vycházet 20-ti dílný seriál nazvaný „20 APIs in 20 Days“ neboli „20 API za 20 dní“. Během dvaceti dní se proberou základy k 20 zajímavým API z různých okruhů a některá témata jsou rozhodně zajímavá!

 

Kolik má instalace Drupalu proměnných?

Při analyzování výkonu jednoho webu mě zajímalo, kolik má proměnných (tzn. obsah tabulky variables + globální pole $conf nastavené v settings.php) a kolik to je přibližně v bajtech.

Použil jsem k tomu modul Devel. Ten sice sám obsahuje „Variable editor“ (velký formulář, kde je možné proměnné přímo upravit). Člověk se tam ale jednoduše nedozví počet proměnných a navíc při pokusu o přístup na tuto stránku jsem dostával PHP memory limit error

 

Jak na našeptavač (autocomplete) s více parametry

Stalo se vám někdy, že jste potřebovali předávat funkci, která generuje „nápovědu“ pro textové políčko s automatickým doplňováním více parametrů? Mě se to přihodilo zrovna dneska …

DISCLAIMER: Jen pro Drupal geeky!

 

Übercart: jak na "Osobní převzetí zboží v obchodě"?

Již několikrát se mi stalo, že se mě někdo ptal, jak vytvořit v Čechách celkem běžnou věc – „osobní vyzvednutí zboží v obchodě“. Mnoho zvláště menších e-shopů nevyužívá žádné platební brány ani dopravce – vystačí si s dobírkou České Pošty. Pokud má takový e-shopík nějakou kamennou provozovnu či prodejnu, je častým zvykem nabízet kromě dobírky ještě „osobní převzetí v obchodě“, zdarma samozřejmě.

 

Seriál o vývoji modulov na Interval.CZ

Na serveri Interval.CZ sa objavil zaujímavo začínajúci seriál o vývoji modulov pre Drupal 6.x. Doporučujem.

 

Vyšel Drupal 7 UNSTABLE 9

Včera vyšel Drupal 7 UNSTABLE 9, další z vývojových verzí Drupalu, určených hlavně pro testery. Stále nepoužívejte standardně, nicméně testujte :-) Jaké jsou změny?

 

Drupal.org je upgradován na Drupal 6

Jistě si někteří z Vás všimli včerejšího výpadku mezinárodního anglického webu Drupal.org. Ten nakonec trval o něco déle kvůli nepředpokládané chybě, ale Drupal.org nyní běží na Drupal 6. Mezi novinkami bych já hlavně ocenil nové vyhledávání pomocí ApacheSolr. Konečně!

(Drupal.cz se vzápětí přidá, protože jsme upgrade chystali, ale zatím nestihli.)

 

Novinky v Drupalu 7 - popisy oprávnění

Začíná malý občasný seriál o novinkách v Drupalu 7. Tedy v tom, na co se zatím můžeme jenom těšit :-) Dnes o oprávněních.

 

Drupal 6: Evoluce hezky a česky

Je nám ctí ohlásit novinku ve světě Drupalu: Byl vydán Drupal 6. Ano, slyšíte dobře, ostrá verze Drupalu 6. Nenechte si ujít nové vlastnosti ani český překlad, čtěte dále.

 

Jak upgradovat na Drupal 6

Byl vydán Drupal 6. Jak na něj upgradovat?

 

Drupal 6.0 RC4

Vyšel čtvrtý release candidate Drupalu 6. Těšíte se na stabilní verzi?

 

Elektronický obchod Ubercart

Ubercart je elektronický obchod postavený na Drupalu. Ubercart je zcela integrován s jádrem Drupalu a jeho rozšiřujícími moduly a poskytuje vám běh obchodu na vašem běžném komunitním či firemním webu.

 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Support

Psychologie - poradenství