Přeskočit přímo na text


views

Otevírací doba pro veřejnou knihovnu

Většina městských a odborných knihoven má více oddělení, jež mají rozdílné otevírací doby. To mne postavilo před problém, jak vytvořit rozhraní, které by umožnilo:

  • jednoduchou editaci otevírací doby samotnými knihovníky (změny jsou poměrně časté, zejména v případě různých svátků, apod.)
  • zobrazení otevírací doby jak jednotlivě po odděleních, tak jako tabulku, shrnující údaje za všechna oddělení
  • řešení polední pauzy, jež dělí otevírací dobu na dva úseky
 

Školení Drupalu 7 od Squelle (Praha, Brno)

Připravili jsme pro vás sérii školení, od přednášky pro úplné začátečníky, přes pokročilou konfiguraci, až po šablonování a tvorbu modulů.

Aktuální rozpis školení a možnost přihlásit se najdete na adrese: http://squelle.com/…i-konzultace

 

Drupal 7: modul Views v novém kabátu

Dnes ráno našeho času Earl Miles – původní autor modulu views – oznámil na svém blogu sloučení téměř roční práce na uživatelském rozhraní Views s dev verzí Views 7.3.x. Drtivá většina nového UI byla vytvořeno týmem Acquie, která chtěla uživatelům svého produktu Drupal Gardens umožnit práci s modulem. Původní rozhraní je pro nováčky opravdu nepřehledné a složité.

 

View vypisující více obrázků s popisky jako součást zprávy

Dnes jsem celé odpoledne řešil, jak vytvořit view, zobrazující novinky spolu s fotkami, přiloženými pomocí Imagefield a popiskami k těmto fotkám.

 

Views theming – overrides

Autor: 
Andrew Burcin

Drupal setkání, Praha, 18. Listopad 2009

How to get image field templates to work, making fields fall into 960 grids (how to do alpha / omega classes)

Ke stažení: 
 

Hierarchický výpis termínov z taxonomy slovníka pomocou views

Hierarchický výpis termínov z taxonomy slovníka pomocou views – videonavod.

 

Správa prekladov node cez views

Robím teraz viacjazyčný web a chcel som do administrácie vložiť možnosť zobrazenia všetkých prekladov pre aktuálny node (v jednom riadku).

 

Success story z Drupal hospody: theming polí ve view a seskupení mnohonásobných hodnot

Když potřebujete přetížit výstup pole ve view ($output v souboru views-view-field.tpl.php), v nápovědě najdete, že potřebná data vytáhnete takto:

$data = $row->{$field->field_alias};

To sice funguje, ale jen do chvíle, kdy je v poli hodnot více a vy nastavíte ve view „seskupit mnohonásobné hodnoty“.

 

Staň se Drupal profíkem za 20 dní

Od včerejška (1.4.2010) začal na blogu poměrné známé „drupal“ firmy Trellon vycházet 20-ti dílný seriál nazvaný „20 APIs in 20 Days“ neboli „20 API za 20 dní“. Během dvaceti dní se proberou základy k 20 zajímavým API z různých okruhů a některá témata jsou rozhodně zajímavá!

 

Views 3 - umíme OR

Zkusil jsem aktualni vyvojovou verzi Views 6.x-3.0-alpha2 . Krome par drobnych(ale logickych) zmen v rozmisteni prvku v jednotlivych sloupcich jsem objevil predevsim perfektni zlepseni filtru – konktretne jde o zapracovani operatoru OR a take jsou tam pridany „groups“ ktere umoznuji zavorkovani ve zkratce asi takhle: … where typ_obsahu = ‚narozeniny‘ AND ( rok = 1960 OR rok = 1965 ).

 

Views arguments: příklady použití

Autor: 
Eva Rázgová
 

Tipy Triky: Taxonomy Menu a Views

Nejnovější verze modulu Taxonomy Menu v development verzi (k 12.2.2009) podporuje zobrazování kategorií Taxonomy pomocí Views – předáte modulu view, který se má použít a vygenerované URL vedou na tento view společně s argumentem kategorie.

Již u dvou uživatelů jsem řešil problém, proč tento výpis zdánlivě nefunguje a vypisuje vždy všechny články nebo vždy stejné články.

 

Jak začít - Views 2

Modul views obvykle potřebujete, když chcete zobrazit obsah „nějak jinak“, než jak nabízí jádro Drupalu či standardní výstup nějakého modulu. Pokud vás poněkud zaskočilo nové administrační rozhraní Views 2, nebo pokud se s tímto modulem teprve navzájem „oťukáváte“, je následující text určen právě vám.

 

Úvod do CCK a Views

Autor: 
Vojtěch Kusý
 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.

Support

Psychologie - poradenství