Přeskočit přímo na text


pro webmastery

Jste uživatelé Drupalu? Vyvíjíte weby pomocí tohoto CMS?

V IE10 již není limit 31 souborů se styly

Tak je to tady (tedy skoro). V Internet Exploreru 10 nebude již omezení 31 připojený stylesheetů ke stránce. Takže ti, kteří nepoužívají CSS komprimaci se mají na co těšit. Blíží se konec další nesmyslné chyby v IE.
ZDROJ: http://msdn.microsoft.com/…h272902.aspx#…

 

Great deal on a Linode VPS!

Are you interested in having your own VPS? I've been incredibly satisfied with Linode over the last year or so. Their server performance and management system are amazing. If you are interested in trying a Linode VPS (get one in the London data center if you have Czech traffic), there is a great buy on Appsumo for $47 which includes $60 of credit for Linode!

 

Trochu o opravnenich

Ozval se mi znamý s problemem: vytvoril jsem uzivatelskou roli „redakce“ priradil ji prava pro upravu obsahu, ale uzivatelum v teto roli se nezobrazi zalozky „zobrazit“ a „upravit“. Prosel jsem opravneni a nenasel zadny problem. Zkusil jsem vytvorit novy obsah a hle zalozky tam byly. Tak jsem se dal na systém „pokus – omyl“. Provedl update drupalu na nejnovejsi. Nepomohlo.

 

Artisteer - a koderi nebudou mit co zrat

Na webu Maxiorla jsem videl nadpis clanku(nejak mu to nefunguje takze proto jen nadpis) o tomhle programu o kterem jsem jiz slysel a videl nejaky screen. Tak jsem ho zkusil, jestli to neni program „jaky svet nevidel“.

Koderi nebudou mit co zrat. Pekny theme presne podle vasich prani pro Drupal si proste naklikate behem pul hodiny. Tech 130 kolacu neni moc kdyz budete delat > 1 web.

 

První komerční verze Drupalu je na světě

Dnes, 30. září 2008, oficiálně vyšla komerční verze Drupalu od společnosti Acquia. Tato „Enterprise“ verze Drupalu už byla dostupná několik týdnů pod pracovním názvem „Carbon“. Acquia Drupal je dostupný pod licencí GPL, placená bude především podpora a připojení do Acquia Network.

Společnost Acquia založil cca před rokem Dries Buytaert (původní tvůrce Drupalu) a společnost nyní zaměstnává několik významných vývojářů a dlouholetých členů komunity (Robert Douglass, Ethan Fremen, Gábor Hojtsy, Peter Wolanin, …) a s mnoha dalšími „zasloužilými“ členy má Acquia uzavřeno partnerství.

 

Komfortní vyhledávání v drupal modulech

Na První Drupal konferenci se v diskusi několik lidí vyjádřilo ohledně špatné použitelnosti struktury modulů na drupal.org a při jejich vyhledávání. Víte, že existuje alternativa?

 

České systémy měření statistik

Modul pro Google Analytics sice pro Drupal existuje, ale pokud chce člověk použí některou z českých služeb pro sledování návštěvnosti, neměl donedávna žádnou možnost jak jejich kód snadno začlenit.

 

Jak vypnout register_globals

Setkali jste se při používání Drupalu 6 s nutností vypnout direktivu register_globals v PHP? Zde je návod, jak na to.

 

Jak upgradovat na Drupal 6

Byl vydán Drupal 6. Jak na něj upgradovat?

 

Jak napsat vlastní modul pro Drupal - díl 4. - Odkazy

Dnes velmi krátce o tom, jak tvořit odkazy v modulech, případně snippetech.

 

Jak napsat vlastní modul pro Drupal - díl 3. - Bloky

V dnešním minidíle seriálu o tvoření modulů se podíváme na to, jak tvořit vlastní bloky.

 

Tipy pro vícejazyčné weby

Pár tipů pro uživatele, kteří používají vícejazyčný web pomocí modulu i18n. Pochází z těžce vydřených zkušeností při vývoji vícejazyčného webu :-) Jak na vícejazyčnou úvodní stránku a jak na vícejazyčné proměnné?

 

Drupal a SEO III. - Další moduly

V třetím dílu seriálu o optimalizaci webu pro uživatele si povíme o modulech, které vám dále pomohou vylepšit náš web.

Napřed pár pojmů.

Klíčová slova (Keywords) – slova, která by měla vystihnout obsah stránky. Snažte se aby se klíčová slova v textu stránky vyskytovala. vkládají se do metatagu. Nejlépe asi pochopíte na příkladu:
 

Tabulky v Drupalu, administrace, 2. část

Tento článek navazuje na <a href=„/clanky/clan­ky/pro-webmastery/tabulky-v-drupalu-administrace-tabulek-1-cast“

 

Lehký praktický úvod do pohledů - views

Pokud Vás někdy oslovil Drupal, určitě jste nalezli CCK a od té doby si život bez něj nedokážete představit. Dnes nám Milan Vít představí Views, něco, co Vašemu Drupalu dodá nový rozměr.

 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Support

Psychologie - poradenství