Přeskočit přímo na text


případové studie

Studie konkrétního použití Drupalu. Od rozhodnutí až k implementaci, podrobně přímo pro Vás.

AP metalia

Autor: 
Jan Štefl

Ukázka rychle realizovaného webu postaveného na principech prezentovaných v přednášce Od grafického návrhu k funkčnímu webu. Vstupem byl grafický návrh. Konfigurace Drupalu proběhla během odpoledne. Tvorba šablony zabrala další odpoledne. Přípomínky zákazníka další 1–2 hod.

 

Portál pro přijímací řízení ve městě Brně

Autor: 
Petr Okurek

Systém pro zpřehlednění a zjednodušení přijímacího řízení do mateřských škol, který bude vyhovovat rodičům, školám a jejich zřizovatelům. Poskytne údaje o aktuálním umístění přihlášeného dítěte do MŠ, počtu volných míst, přihlášených a přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání.

 

Drupal ako univerzálna platforma pre stavbu univerzitných webov

Dnes som vystúpil na našom pravidelnom malom seminári SIT 2010 (už 13-ty ročník) s príspevkom na tému „Drupal ako univerzálna platforma pre stavbu univerzitných webov“. Prezentáciu dávam k nahliadnutiu v prílohe, príspevok bude niekedy neskôr.

Ešte poznámka k PDF – tie grafy sú z vyhodnotenia stránok vysokých škôl a univerzít v počte 33, zo Slovenska.

 

Web Fyzikálního ústavu AVČR - případová studie

Autor: 
Josef Mareška
Ke stažení: 
 

Případová studie OpenTheMagazine.com na Drupal.org

Na drupal.org vyšel zajímavý článek indického studia Srijan o jejich projektu Open Magazine, což je internetová verze papírového časopisu stejného jména.

Co je na článku velmi zajímavé, je rozpis všech použitých modulů a jejich výhod a popis implementace Apache Solr.

 

Jak pracovat s jazyky: úvod, příklad na použití i18n a multisite

Autor: 
Marek Soták
 

Whitehouse.gov přešel na Drupal

Oficiální web prezidenta USA, Whitehouse.gov v posledních dnech přešel na Drupal. Pro Drupal je to určitě velké vítězství na poli vládních kontraktů a hlavně důvěry ze strany US vlády. Na projektu se účastnila Acquia, Phase 2, GTID, Akamai a Terremark Federal Group.

 

Informační server Hybrid

Projekt informačního serveru Hybrid vznikl jako reakce na dosud nevyplněné místo na českém internetu. Server zabývající se všeobecně zelenou dopravou a alternativními pohony dosud na českém internetu chyběl.

 

Ochrana proti spamu v Drupalu III. - Bayes a DNS blacklisty

Dnešní díl seriálu bude pojednávat o Bayes databázích a DNS blacklistech pro odchytávání spamu v Drupalu.

 

Stránky obce Braníškov s Drupalem

Webové stránky obce Braníškov jsem začal vytvářet již kolem roku 2000, tehdy ještě za pomoci rámců a statického HTML. S postupem doby design zastaral a „ruční“ úpravy kódu se staly ztrátou drahocenného času. A tak nastala doba přechodu na redakční systém. Proč právě Drupal a jak si s touto rolí poradil?

 

Portál pro rodinu - splněný sen

Ano, portál pro rodinu www.moje-rodina.cz je mým splněným snem. Myslím si, že těchto magazínů není nikdy dost a navíc jich je v ČR prozatím velmi málo. Protože nejsem žádný velký programátor, smířil jsem se s myšlenkou, že se k němu asi nikdy neprobojuji, nebo budu muset našetřit pořádný balík na splnění snu a zprovoznění podnikatelského záměru.

Ani nevím, jak jsem se o RS Drupal dozvěděl, ale byl tu a mně připadal velmi jednoduchý. I když jsem tehdy neznal dobře PHP (i když je pravdou, že jsem pokročilým programátorem jiných jazyků), tak jsem jej byl schopen nainstalovat. K mému překvapení dokonce fungoval!

 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Support

Psychologie - poradenství