Přeskočit přímo na text


php

Podmínka v Rules na základě $_SERVER['HTTP_REFERER']

Na stránkách, které připravuji pro klienta budu využívat externího rezervačního systému youcanbook.me (bohužel jsem nenašel žádný modul pro Drupal, který by byl použitelný). Ten umožňuje po provedení rezervace přesměrovat uživatele zpět na zdrojové stránky. Proto jsem chtěl, aby se po příchodu zobrazila informační zpráva (něco jako „Děkujeme za Vaši rezervaci“).

 

Jak efektivně ladit a debugovat v PHP

 

Drupal 7 module developer, anyone?

I may need a Drupal 7 module developer during the next 3 months for a significant project. If anyone is capable and interested, please contact me with your CV and quote your daily rate w/o VAT. A muzeme mluvit cesky, ale jadro toho sytemu bude v aj… :-)

 

Kolik má instalace Drupalu proměnných?

Při analyzování výkonu jednoho webu mě zajímalo, kolik má proměnných (tzn. obsah tabulky variables + globální pole $conf nastavené v settings.php) a kolik to je přibližně v bajtech.

Použil jsem k tomu modul Devel. Ten sice sám obsahuje „Variable editor“ (velký formulář, kde je možné proměnné přímo upravit). Člověk se tam ale jednoduše nedozví počet proměnných a navíc při pokusu o přístup na tuto stránku jsem dostával PHP memory limit error

 

Vyšel Drupal 6.16 a 5.22

Pro ty, kdo to již nevěděli z emailu: vyšly nové verze Drupal 6.16 a 5.22. Opravují několik nedostatků v bezpečnosti a pár dalších chyb

Aktualizace webů s Drupalem 5.x a 6.x na nové verze je velice doporučována.

Kompletní info o verzích Drupalu 6.16 a 5.22 zde (anglicky)

 

Setřídění pole podle abecedy včetně diakritiky

Nedávno jsem na svém webu nasadil modul „tagadelic“ a přešel ze statických kategorií na tagy. Nechal jsem si je zobrazovat v bloku podobně jako zde na drupal.cz.

 

Zabezpečení PHP pomocí Suhosin

Na anglickém blogu jsem vydal článek o zabezpečování PHP pomocí technologie Suhosin, podívejte se: Drupal security: using suhosin to secure PHP.

 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Support

Psychologie - poradenství