Přeskočit přímo na text


Drupal setkání - Praha - 18. Listopad 2009

18. Listopadu se uskuteční neformální setkání nejen drupal nadšenců v prostorách digilabu AVU (akademie výtvarného umění). Vítáni jsou jak začátečníci, tak pokročilí uživatelé.

Setkání bude probíhat ve stylu volných ‚přednášek‘ s diskuzí.

Pokud máte nějaký nápad jakých témat se dotknout, napište do komentářů. Zároveň hledáme lidi, kteří by chtěli ukázat jak s drupalem pracují, atd…

Akce proběhne od 17.00 do 21.00 – 18.11.2009. Po 21.00 se nejspíše přesuneme do nejbližšího hostince, kterých je na letný spousty.

Vstup je zdarma.

AVU U Akademie 4, Praha 7 Mapa: http://moourl.com/dczmeetup Nejbližší stanice: Kamenická nebo Letenské náměstí

Fotky prostor http://www.flickr.com/…22725367562/

PROGRAM – muze se zmenit behem setkani

Uvod do jQuery – zakladni koncepty + piseme svuj prvni jQuery plugin – besh

Sekce – web má mít sekce a ty mají mít různý vzhled – ema

Views theming – overrides, how to get image field templates to work, making fields fall into 960 grids (how to do alpha / omega classes) – andrew

i18n – jak pracovat s jazyky – sign (uvod) – otevrena diskuze)

Registrace na Drupal setkání - Praha - 18. Listopad 2009
An e-mail address is required for users who are not registered at this site. If you are a registered user at this site, please login to sign up for this Článek.
About the authornení
 

namety na prezentace + vlastni prispevek

Zdravim,

mel bych par nametu, ktere by me zajimaly jakozto relativne cerstveho Drupalistu:

  • pokrocile temovani…hratky s template.php atd.
  • piseme svuj prvni modul (bez bastleni)
  • nejakej zajimavej pattern na vyvoj, deployment a updatovani Drupal aplikace – treba kombinace VCS a Drushe, jak s databazi atd. (na Drupalcampu jsem videl prednasku o Features, ale to uz mi prijde prilis robustni pro mensi projekty s max. 2 vyvojarema)

Jakozto predevsim front-end vyvojar bych rad prispel prezentaci „Uvod do jQuery – zakladni koncepty + piseme svuj prvni jQuery plugin“.

Bohužel jsem pryč :-(

Bohužel jsem pryč :-(

Eshop, aukcny portal

Ja by som uvital informacii o tvorbe e-shopov pripadne aukcii na Drupale. Tesim sa na stretnutie ;-)

taky

taky se hlásím mezi zájemce o e-commerce použití Drupalu a jeho modulů, především mě zajímá vše co se týká Ubercartu (a jeho použití v ČR/Evropě)

+1

+1

Předně díky za zorganizování

Předně díky za zorganizování setkání. Docela bych se přimlouvala za pokračování (ad DrupalCamp) na téma drush, nějak „step-by-step“. Nepřipadá mi to úplně triviální a nechce se mi to dělat stylem pokus/omyl. Díky a těším se :-)

Drush

No což o to, Drush mě zaujal taky, zase tak složitý mi nepřišel (to je asi tím, že denně používám věcí z příkazové řádky vícero), ale klidně se dál podívám, co všechno s ním ještě jde dělat. :-) Jen je škoda, že to chce ten shellový přístup… To jsem byl na DrupalCampu já, co se na to ptal…

Mám sice takovou teorii, že by se to mohlo dát obejít i při přimountování vzdáleného adresáře třeba přes sshfs, ale ještě neověřenou. Zkusím to do 18. vyzkoušet, když to stihnu a případně se pak rád pochlubím s výsledky. :-)

ja uz nad drush over

ja uz nad drush over sshfs/ftpfs premyslel a prisel jsem na to, ze to podle me nepujde. Protoze Drush se mimojine pripojuje k databazi a tu bere z settings.php daneho webu – a tam je z 99 % localhost. Tudiz to nebude fungovt. Musel by ses srat s nejakym presmerovanim a zaroven otevrenim pristupu pro MySQL od providera

No já se pak ještě chvilku

No já se pak ještě chvilku bavil s Mojžíšem a říkal něco v tom smyslu, že by to mělo jít obejít, že Drush se může připojovat i k jiné databázi – snad že s nějakým parametrem se mu dá předhodit i jiný konfigurační soubor. Ale je fakt, že co jsem se (zatím jen letmo) díval tehdy do dokumentace, tak jsem tam o tom taky nic nenašel… Jinak vzdálený přístup k databázi mám, resp. přes SSH tunel. Takže možná že i tím by to šlo obejít – nechám si ten tunel na localhostu poslouchat na stejném portu, jako poslouchá na hostingu – a tam je to také buď na localhosta, nebo na 127.0.0.1 (mám to u Klenot.cz). No nejlepší to bude vyzkoušet, zatím jen teoretizujeme. :-) Jen najít ten čas…

Vyzkoušeno

Tak jsem konečně našel chvíli a vyzkoušel to… No a výsledek je – jde to.

Adresář z hostingu připojený přes sshfs. Vytvořený tunel pro MySQL na hosting (klenot.cz). Na Klenotu se má na databázi připojovat na 127.0.0.1:3305 – takže mi stačilo ten tunel udělat tak, aby lokálně poslouchal také na portu 3305 – takže se mi to netluče s portem 3306, na kterém běží lokální MySQL.

Je sice pravda, že je to pomalé, ale funguje to. Ono upgradování modulů a některé administrační úkony jsou v prohlížeči taky pěkně pomalé – někdy až tak, že prohlížeč/server může vyhodit timeout. Takže ať už třeba upgrade modulu trvá 10 sekund nebo 60 sekund, hlavní výhoda Drushe je, že časté úkony udělá jedním příkazem (případně si je můžete dále naskriptovat). Takže pustím update, nechám běžet a jdu zatím dělat něco jiného. Za pár minut se na ten terminál zase podívám, jestli to to ode mně něco nechce, nebo už to není hotovo… Klasická cesta – nahrát stránku s dostupnými aktualizacemi modulů – z ní postahovat, co je nového. Rozbalit balíčky. Nahrát to do sites/modules…

Další námět na prezentaci

…kdyby tak někdo zkušený pohovořil o Aegiru ;-)

AEgir

Take bych se primlouval za AEgir… Stale zvazuju ucast. AEgir by jednoznacne rozhodl. :)

Domain Access

Kdyby to zajímalo více lidí, přimlouvala bych se za stručný návod jak zprovoznit Domain Access (včetně požadavků na nastavení serveru nebo toho, co mám chtít po hostingu). Už jsem se na tom zasekla 2× :-)

Přimlouvám se za tento nápad

Přimlouvám se za tento nápad :-) Pročetl jsem anglický manuál a nejsem z toho o moc chytřejší. Bydlím bohužel (nebo naštěstí :-) daleko od Prahy, takže myslete prosím i na venkov a pokud by někdo tento modul měl zvládnutý, zkuste vydat návod i písemně. Děkuji :-)

Slibuju, že když se to

Slibuju, že když se to naučím, tak to napíšu ;-)))

Slova profesionála v oboru si

Slova profesionála v oboru si vážím, takže Vám budu držet palce ať se to naučíte :-) Obdiv milionů česky mluvících Drupal adminů Vás nemine … minimálně tedy můj :-)

Bohuzel setkani nestiham.

Bohuzel setkani nestiham. Priste… :(

návrh tématu

Já bych vcelku uvítal debatu na téma Multijazyčnosti se zaměřením na Views.

Je vaše setkání vhodné i pro

Je vaše setkání vhodné i pro někoho, kdy uvažuje o redakčním systému Drupal pro svoje webové stránky a zatím s ním nemá žádnou zkušenost. Nicméně bych si rád vyzkoušel jeho uživatelskou přívětivost. Předem děkuji za odpověď.

urcite, staci vznest

urcite, staci vznest napriklad dotaz, nebo pobavit se s ostatnimi :)

Většina uživatelů DRUPAlu je

Většina uživatelů DRUPAlu je přívětivých ;)

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Support

Psychologie - poradenství