Přeskočit přímo na text


navod

Jak poslat email autorovi nodu po odeslání formuláře (Webform)

V tomto návodu vám ukážu jak poslat email autorovi nodu po odeslání formuláře pomocí modulů Webform + Token. Ukážu to na příkladu „když návštěvník odešle webformový blok, pošli email s nadpisem a URL adresou nodu jeho autorovi.“

 

Tutoriály k Drupalu 7 ke stažení

Uvolnili jsme ke stažení zdarma výukové materiály k Drupalu 7, určené původně pro naše školení. Můžete si je stáhnout na adrese: http://www.squelle.com/…do-drupalu-7 Tutoriály byly od začáktu zamýšleny tak, aby byly použitelné i samostatně, tj. bez návaznosti na školení.

 

Zajimave tutorialy publikovane v roce 2013

Blog wearepropeople­.com sestavil seznam tutorialu vydanych v novem roce 2013, me zaujali zejmena clanky tykajici se modulu Migrate.

 

Jak zprovoznit hledání pomocí Apache Solr

Pokládal jsem dotaz do fóra, jaké vyhledávání používáte. A při tom jsem si řekl, že zkusím zprovoznit vyhledávání přes Solr. A jelikož jsem uspěl, tak se s vámi podělím. Předem upozorňuji, že se jedná o platformu Windows, ale pro linux je všude hafo návodů a navíc to bude skoro stejné…

 

Drupal webform module to lightbox popup for feedback

This screencast is about creating own drupal feedback form using webform and lightbox module. We will need this snippet

 

Staň se Drupal profíkem za 20 dní

Od včerejška (1.4.2010) začal na blogu poměrné známé „drupal“ firmy Trellon vycházet 20-ti dílný seriál nazvaný „20 APIs in 20 Days“ neboli „20 API za 20 dní“. Během dvaceti dní se proberou základy k 20 zajímavým API z různých okruhů a některá témata jsou rozhodně zajímavá!

 

Jak na našeptavač (autocomplete) s více parametry

Stalo se vám někdy, že jste potřebovali předávat funkci, která generuje „nápovědu“ pro textové políčko s automatickým doplňováním více parametrů? Mě se to přihodilo zrovna dneska …

DISCLAIMER: Jen pro Drupal geeky!

 

Trochu o opravnenich

Ozval se mi znamý s problemem: vytvoril jsem uzivatelskou roli „redakce“ priradil ji prava pro upravu obsahu, ale uzivatelum v teto roli se nezobrazi zalozky „zobrazit“ a „upravit“. Prosel jsem opravneni a nenasel zadny problem. Zkusil jsem vytvorit novy obsah a hle zalozky tam byly. Tak jsem se dal na systém „pokus – omyl“. Provedl update drupalu na nejnovejsi. Nepomohlo.

 

Vytvoření pokročilé Fotogalerie v Drupalu – III.

Části seriálu

Kategorie (taxonomy)

Slouží k nastavení kategorií. V našem případě tří – a to roků.

 

Vytvoření pokročilé Fotogalerie v Drupalu – II.

Části seriálu

Potřebné moduly

Modulů není málo, ale většinu z nich byste stejně instalovali k jinému účelu.

 

Vytvoření pokročilé Fotogalerie v Drupalu – I.

Části seriálu

Úvod

Jelikož jsem se po letech rozhodl updatovat jeden z mých projektů z Drupalu 5 na Drupal 6, tak přišla ke slovu i fotogalerie. Doteď jsem využíval projektu Gallery 2 propojeného modulem s Drupalem.

 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Support

Psychologie - poradenství