Přeskočit přímo na text


Ochrana proti spamu v Drupalu IV. - Filtry a vychávky

Poslední díl seriálu o ochraně proti spamu v Drupalu. Dnes si ukážeme jednu malou vychytávku a jeden hodnotící filtr.

Comment Closer

Velkým problémem komentářového spamu je čas. Roboti procházejí všechny stránky, často tedy přidají spam i k některým článkům, které již dávno nejsou na úvodní, ani na desáté stránce. Vy si jich nevšímáte a proto si nevšimnete ani spamu. Občas je tedy dobré zakázat přidávání komentářů ke starším článkům. Právě na to slouží modul Comment Closer.

Jeho instalace je velice jednoduchá, nebudeme se jí zabývat. Po instalaci naleznete jeho nastavení na http://www.vas-drupal.com/admin/settings/comment_closer. Důležitá nastavení jsou tři, první určuje, u kterých typů obsahu se mají komentáře zakazovat, druhé, jaký je interval pro blokaci (týden, měsíc, čtvrt roku, rok staré) a třetí, jak často se má tento modul spouštět (Pozor: modul vyžaduje funkční Cron ve Vaší instalaci)


Výsledek po zavření článku

Bad Behavior

Modul Bad Behavior je jeden z hodnotících filtrů, které se ale účastní hodnocení již při načtení stránky, ne jen při přidávání komentáře. Na základě známých znaků kontroluje, odkud roboti přicházejí, protože ti často posílají nesmyslný referer, či kontroluje jiné známé znaky ze své databáze. Je to takový mod_security pro Drupal. Já sám ho nepoužívám, jeho instalaci nechám na Vás.

Závěr

V tomto seriálu jsme se seznámili se základními možnostmi ochrany proti spamu a ukázali jsme si návod na instalaci několika modulů, které to zajišťují. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, můžete se ptát v diskusi pod článkem, případné problémy s instalací modulů směřujte do diskusního fóra.

About the authornení
 

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Support

Psychologie - poradenství