Přeskočit přímo na text


moduly

Články o nových či zajímavých modulech.

Drupal školenia | SDA

Slovenská Drupal Asociácia sa chystá organizovať Drupal školenia. Základné info na drupal.sk . Pomôžte nám získať viac info o vašich požiadavkách v ankete na facebooku, alebo v komentároch na drupal.sk, alebo tu.

Ďakujeme

 

Plánované akce a aktuality na webu v Drupalu

I když náš web Střípků z regionu běží už dva roky, přesto se cítím v tom velkém kolotoči Drupalu jako začátečník. Pokusím se vám tu popsat jeden problém, který jsem zatím řešil provizorně a nepříliš elegantně.

 

První český platební modul - UC GoPay

Ve spolupráci s Vojtěchem Kusým, vývojářem Drupalu, jsme připravili modul pro integraci platební brány GoPay. Modul je volně ke stažení z Drupal.org: http://drupal.org/…ect/uc_gopay. Momentálně existují verze pro Drupal 6/Übercart 2 a Drupal 7/Übercart 3. Díky platební bráně Gopay můžete zákazníkům zpřístupnit většinu platebních metod běžných v České republice. V článku se dozvíte jak probíhá integrace, jak modul nainstalovat a také jak ho případně podpořit, aby se dále rozvíjel.

 

První český platební modul - GoPay

Ve spolupráci s vývojářem Drupalu jsme připravili modul pro integraci platební brány GoPay. Pro zájemce je modul volně ke stažení http://drupal.org/…ect/uc_gopay. V současnosti slouží pro Drupal 7 a Übercart 3. Registrací, která není nijak zpoplatněna a je dobrovolná, pomůžete dalšímu vývoj modulu (např.

 

Tip na administrační modul

Parádní modul jménem Coffee. Funguje jako vyhledávání ve windows. Stačí nainstalovat, stisknout alt D a začít psát dotaz
http://drupal.org/project/coffee

 

Instalace TinyMCE a IMCE v Drupalu 7

Drupal nemá vestavěný WYSIWYG editor (laicky řečeno: „tlačítka” pro formátování textu, jako jsou např. v MS Word). Výhodou je, že si můžete vybrat editor, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a dokonce používat pro různé účely na webu odlišné editory (můžete chtít například jiný editor pro hlavního administrátora webu, jiný pro redaktory a jiný pro anonymní uživatele). Nevýhodou pochopitelně je, že WYSIWYG editor musíte doinstalovat. Existují různé možnosti, jak to udělat.

 

Úvod do vývoje drupal modulů

 

Jak zprovoznit hledání pomocí Apache Solr

Pokládal jsem dotaz do fóra, jaké vyhledávání používáte. A při tom jsem si řekl, že zkusím zprovoznit vyhledávání přes Solr. A jelikož jsem uspěl, tak se s vámi podělím. Předem upozorňuji, že se jedná o platformu Windows, ale pro linux je všude hafo návodů a navíc to bude skoro stejné…

 

Jak zprovoznit hledání pomocí Apache Solr

Pokládal jsem dotaz do fóra, jaké vyhledávání používáte. A při tom jsem si řekl, že zkusím zprovoznit vyhledávání přes Solr. A jelikož jsem uspěl, tak se s vámi podělím. Předem upozorňuji, že se jedná o platformu Windows, ale pro linux je všude hafo návodů a navíc to bude skoro stejné…

 

Novinky: Views Autocomplete Filters a jQuery UI Account Dialogs

Views Autocomplete Filters
Autor opravil chybu a modul je plně funkční. Modul přidává funkci našeptávače k exposed filtrům, šikovná věc.
 http://drupal.org/…lete_filters

jQuery UI Account Dialogs
Přidává efektní jquery okna pro registraci, při žádosti o zapomenuté heslo nebo odhlašování

 

CCK + Views

Autor: 
Petr Okurek, Jan Štefl

Přednáška je o základních modulech CCK a Views a o jejich spolupráci.

Ke stažení: 
 

Dva nové moduly pro Ubercart 2.4

Vydal jsem dva nové užitečné moduly pro Ubercart 2. První je modul pro podporu speciálně českého DPH – Ubercart 2 DPH support. Spolupracuje s taxami v Ubercartu a umožňuje nastavovat, jak cenu zobrazovat (jen s DPH, obě ceny) a též je možné vybrat specifické role, kterým se bude vždy zobrazovat jen cena bez DPH (pro B2B shopy).

 

Tribune nejede a nejede.... a jede!

Dostal jsem od zakaznika pozadavek na chat ve strankach. phpfreechat jsem zatim stale nerozjel :( tak jsem zkusil druhy modul a to Tribune. Nainstaloval jsem ho, vytvoril obsah tohoto typu a hle: chat nikde. prestoze modul evidentne bezel – na tom node byly záložky($tabs), dokonce tam byl i formular pro odeslani zpravy do chatu.

 

Setřídění pole podle abecedy včetně diakritiky

Nedávno jsem na svém webu nasadil modul „tagadelic“ a přešel ze statických kategorií na tagy. Nechal jsem si je zobrazovat v bloku podobně jako zde na drupal.cz.

 

Vypnutí cache pro konkrétní stránku z modulu

Někdo se tu jednou ptal, jak vypnout cache pro konkrétní stránku z nějakého modulu. Takhle: <?php $GLOBALS[‚con­f‘][‚cache‘] = false; ?>

Ve vašem modulu…

Btw. už jste hlasovali pro naši přednášku na Drupalconu? Stačí mít Drupal.org účet. http://bit.ly/8QxqaP

 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Support

Psychologie - poradenství