Přeskočit přímo na text


CCK

Školení Drupalu 7 od Squelle (Praha, Brno)

Připravili jsme pro vás sérii školení, od přednášky pro úplné začátečníky, přes pokročilou konfiguraci, až po šablonování a tvorbu modulů.

Aktuální rozpis školení a možnost přihlásit se najdete na adrese: http://squelle.com/…i-konzultace

 

Pole v CCK - kdy sdílet, kdy ne?

Prezentuju a předkládám k dalším komentářům jedno z témat, které jsme diskutovali na poslední pražské Drupal hospodě.

Je lepší mít pro každý typ obsahu unikátní cck pole, nebo je sdílet napříč různými typy obsahu (pokud například ve více typech používám obrázek, text, datum…

 

"All day" akce a nefungující kalendář

Občas se tu někdo ptal, co s tím, že „all day“ akce se nezobrazí v kalendáři (calendar), když se prokliknete z boxíku (bloku) na celý měsíc na zobrazení pro jeden den (a myslím, že to nefungovalo ani pro týden).

Tak jsem si konečně udělala čas a ručně (jinak mi to nešlo) jsem nasoukala tuhle záplatu http://drupal.org/node/447728#… do calendar 6.x-2.x-dev.

 

Co se stane s CCK poli v Drupalu 7?

Slidy k přednášce Karen Stevenson „CCK To Fields, Getting There From Here“ z DrupalConu SF najdete na stránkách Lullabot.com, zde. Vzhledem k oblibě CCK a skutečnosti, že Drupal 7 je „na spadnutí“, je to podle mého názoru stěžejní téma.

 

Staň se Drupal profíkem za 20 dní

Od včerejška (1.4.2010) začal na blogu poměrné známé „drupal“ firmy Trellon vycházet 20-ti dílný seriál nazvaný „20 APIs in 20 Days“ neboli „20 API za 20 dní“. Během dvaceti dní se proberou základy k 20 zajímavým API z různých okruhů a některá témata jsou rozhodně zajímavá!

 

Anketa: Máte systém pojmenovávání políček CCK?

Pojmenovávání políček CCK jsem ve svých naprostých počátcích s Drupalem neřešil. Jeho důležitost si začínám uvědomovat až poslední dobou. V zápisku najdete řešení, k němuž jsem dosud dospěl. A jak tento problém řešíte Vy?

 

CCK nebo Taxonomy?

V souvislosti s webem, který dělám jsem řešil, na co má vlastně ještě smysl používat modul Taxonomy, máme-li k dispozici kombinaci CCK a Views.

 

Modul Link (CCK) a upgrade D5 > D6

Při upgradu D5 > D6 přestal fungovat modul Link (z rodiny CCK).

 

Jak začít - Content Construction Kit (CCK)

Snažíte se přizpůsobit typy obsahu vašim potřebám… a zjišťujete, že „nadpis“ a „text“ je trochu málo? Proto je tu modul Content construction kit – CCK.

 

Úvod do CCK a Views

Autor: 
Vojtěch Kusý
 

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.

Support

Psychologie - poradenství