Přeskočit přímo na text


Jaký byl Drupal Translation Sprint?

Dnes, 1.5.2010 jsme se ještě s dalšími 5 lidmi sešli v zasedací místnosti Easymeeting kavárny FCH a udělali jsme snad historicky první český Drupal translation sprint. Po úvodních, čerstvě upečených croissantech jsme začli diskutovat o dnešním cíli a po krátké diskusi jsme dospěli ke společnému názoru: modul Date je široce využívaný a narozdíl od Ubercartu nemá vůbec žádný překlad.

Skromných 1000 řetězců se zdálo jako jednoduchý cíl :-) Ten byl narušen až objevením kritické chyby v Lokalizačním serveru, kvůli které jsme ztratili několik desítek překladů. Po úvodním strádání jsme vša správně rozvrhli práci do stránek tak, abychom na chybu nemohli narazit a zdárně jsme okolo 18:00 dokončili a doschválili celý překlad.

Celé snažení poté vyvrcholilo slavnostním dortem a committem číslo 361 990 do modulu Date. Překlad by se měl objevit v příští verzi a ihned ve vývojové verzi modulu.

Moje poznatky ze sprintu:

Ty pozitivní:

 • Překlad ve více lidech je mnohem rychlejší.
 • Přeložili jsme modul Date :-)
 • Ověřili jsme funkčnost spousty pravidel z http://preklady.drupal.cz, mnoho doplnili či upravili.
 • Ověřili jsme funkčnost zasedací místnosti Easymeeting.cz pro překladatelské sprinty, zkontrolovali kvalitu kávy a dortů :-)

Ty méně pozitivní:

 • Objevení chyby na localize bylo nemilé, ale podařilo se vyřešit.
 • Nikdo z lidí, kteří křičeli na l.d.o či zde kvůli tomu, že team neschvaluje, nepřišel. Opět se potvrdilo, že starý Drupal slogan „Talk is silver, code is gold“ platí.
 • Cca 60 % návrhů od jiných překladatelů obsahovalo více či méně zásadní chyby, cca 50 % z nich od lidí, kteří nadávali na pomalý proces schvalování.
 • Nejčastější chyby byly: překlepy, nedodržení velkých/malých písmen, faktické chyby, chybějící diakritika.

Na závěr díky účastníkům v náhodném pořadí: Eva Rázgová, Jakub Suchý, Marek Soták, Bohdan Ganický, Radim Klaška, Vojta Kusý

A také sponzorům:

Emaweb – http://emaweb.cz

Atomic Ant Ltd. – http://atomicant.co.uk

Dynamite Heads Ltd. – http://dynamiteheads.com

Easymeeting.cz & FCH – http://milujikavu.cz

About the authornení
 

Skoda ze sign (

Skoda ze sign ( http://www.drupal.cz/user/sign ) mi od utery neodpovedel na dotaz, kolik je zapsano lidi. Kdybych vedel ze vas bude tak malo, urcite bych z Brna dojel pomoct ;(

@gedik – to me mrzi, skrz

@gedik – to me mrzi, skrz d.cz formular to slo do spamu :( Priste komentar u threadu bude jistota, promin (btw je preci jedno jestli je nas malo nebo hodne ne?)

Me postrehy ze sprintu. Jakozto clovek co nikdy nepracoval s localize.dru­pal.org a v podstate nikdy zadny preklad nevytvoril (nez pro sve potreby) jsem mel obavy, ze moc napomocny nebudu. Ale opak se stal pravdou a velmi rychle jsem se do prekladu dostal diky ostatnim.

I prekladani vyzaduje trpelivost a hlavne nutnost kontrolovat v jakem kontextu se retezec vyskytuje, coz spousta lidi nedela a spise preklada vse najednou jak se jim to dostane pod ruku.

Celkove sprint na me zapusobil jako skvela zkusenost, uz se tesim na dalsi a budu doufat, ze prijde vice lidi.

Fotky

:-) Hezký zážitek, dobrý

:-) Hezký zážitek, dobrý pocit.

No, je mi líto, že jsem chyběl!

Příště to snad zvládnu.

Poslat nový komentář

 • You can use Texy! to format and alter entered content.
 • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
 • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.

Support

Psychologie - poradenství