Přeskočit přímo na text


Chcete pomoci s upgrade Drupal.cz na D7 (nebo třeba i na D8)?

Možná si pamatujete, že jsme před několika měsíci připravili migrační skripty na Drupal 7. Od té doby s tím bohužel nikdo nepokročil. Zkusíme to ale opět tento víkend! Setkáme se v neděli v Node5 (Radlicka 50, Prague 5) od 9:30 do 17:00, na místě zkusíme vše naplánovat a zfinalizovat migraci!

Předpokládám, že zkusíme:
  • naplánovat, co bude třeba
  • společně naklikat základní kostru webu
  • zkontrolovat migraci
  • nějaké základní css, aby bylo vidět, co jsme odvedli za práci

Nemyslím si, že se dostaneme k nějakému složitému kódování, to necháme na později. Tento sprint bude spíše plánovací kickoff.

Máš nějaké Drupal zkušenosti (builder, themer, coder…) a chceš nám pomoci dotažením migrace Drupal.cz? Pak budeme rádi, když se připojíš. Kapacita je omezená, pokud máte zájem, tak mi prosím napiště na andrew.burcin@gmail.com

 

jak probehnulo setkani?

Ahoj, uz jsem par informaci tahal z Radima. Jak bylo, k cemu jste nakonec dosli? Pujde se přes D7 nebo se poskoci na D8?

Diky za zprávy

Shrnuti

Na instagramu toho asi moc nevyresime. :D Kazdopadne prosli jsme co je hotove, co rozpracovane, co je potreba udelat. Mame dokument, kde jsou popsane nutne kroky (= doufejme konec nekonecnych diskusi). Ty ted chceme dat na github jako konkretni issues, aby si mohl konkretni clovek vzit na starost konkretni problem bez ohledu na ostatni a mit jasny cil.

Andrew spustil server kde se pripravuje automatizovane testovani migrace. Tusim ze aktualni blocker je ziskani DB z drupal.cz a hlavne jeji ocisteni o citliva data.

Sledujte https://github.com/Drupalcz Myslim ze jakmile se tam objevi issues, tak oznamime dalsi setkani v Node5. To by asi melo probihat jako sprint od ~rana pro zajemce a vecer normalni setkani. Vse je ve fazi planovani, takze me neberte za slovo. :)

D7 vs D8

Jo a k D7 vs D8. Shodli jsme se na tom ze D8 by byl cool a vsechno, ale je to aktualne moc velky risk vzhledem k nasemu komunitnimu (cti roztristenemu) systemu prace, neznalosti a casove narocnosti. Takze bude D7.

Poslat nový komentář

  • You can use Texy! to format and alter entered content.
  • Povolené HTML značky: <em> <strong> <b> <i> <br> <code> <ul> <ol> <li> <pre> <pre class="php">
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>. Beside the tag style "<foo>" it is also possible to use "[foo]".

Více informací o možnostech formátování

Hledat

Přihlášení

Bezpečnost Drupalu

Z hlediska bezpečnosti je Drupal na velmi vysoké úrovni, díky propracovanému systému hlášení, prověřování a řešení možných problémů.

Čtěte více a odebírejte bezpečnostní aktuality

Poslední komentáře

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Support

Psychologie - poradenství